Reklama

Reklama

Wójt Kąkolewnicy ogłosiła konkursy na dyrektorów dwóch szkół

Opublikowano: wt, 8 cze 2021 05:00
Autor:

Wójt Kąkolewnicy ogłosiła konkursy na dyrektorów dwóch szkół - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wójt Anna Mróz w drugiej połowie maja ogłosiła konkursy na dyrektorów szkół. Dotyczy to Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy oraz Szkoły Podstawowej w Turowie.

Reklama

Dyrektorem ZO w Kąkolewnicy jest  Iwona Chmielewska, szkoły w Turowie - Agnieszka Gawryluk.

Obie piastują funkcję dyrektora jako p.o.

Podczas ubiegłorocznej sesji Rady Gminy  dyskutowano o decyzji wójt, która mianowała pełniących obowiązki dyrektorów. Jeden z radnych był przeciw, drugi popierał "okres próby kandydatów".

- Dlaczego nie został ogłoszony konkurs na dyrektorów, a było tylko mianowanie? - dociekał radny Krzysztof Grzeszyk.

- Podjęłam taką decyzję w zgodzie z ustawą "covidowską", daje ona taką możliwość - odpowiedziała wójt Anna Mróz.

Rok próby

- Czy pan, będąc podmiotem gospodarczym, prowadząc działalność, nie korzystał z umów próbnych na czas określony? - zapytał Grzeszyka radny Leszek Jóźwiak. - Wydaje mi się, że pani wójt, jako pracodawca, ma prawo sprawdzić, czy kandydat poradzi sobie na stanowisku dyrektora. Czy nie będzie człowiekiem konfliktowym? Jest to jak najbardziej zasadne, żeby powierzyć obowiązki na rok, a dopiero po roku podjąć jakieś kroki w tej sprawie - przekonywał Jóźwiak.

Grzeszyk: Mam prawo pytać

- Jeśli czegoś nie wiem, to staram się dopytać. Są procedury zatrudniania dyrektorów. Rozumiem, że pani wójt ma takie prawo, powierzając im obowiązki. Nie wiedziałem, na jakiej zasadzie się to odbyło, więc zapytałem. Mam takie prawo, więc niech mnie pan nie poucza, jak się zatrudnia - odpowiedział Jóźwiakowi Grzeszyk.

W 2019 roku nie było chętnych na Turów

- Rok wcześniej był ogłoszony konkurs na dyrektora SP w Turowie. Nie mieliśmy kandydatów - skomentowała inspektor ds. oświaty Agnieszka Gosek. - Nastała pandemia, weszły nowe akty prawne, które dają możliwość wydłużenia czasu pełnienia obowiązków. Inspektor dodała, że w sytuacji pandemii powoływanie komisji konkursowej o szerokim składzie (przedstawiciele związków zawodowych, kuratorium, rad pedagogicznych, rodziców) byłoby nieco ryzykowne.

 

Inspektor oświaty: korzystna sytuacja

- Dla pani wójt, pracodawcy, jest to też dobry sposób na to, aby przyjrzeć się pracy dyrektora. Generalnie jest to korzystna sytuacja - stwierdziła Gosek.

 

W gminie są trzy szkoły, gdzie skorzystano z powyższego prawa. Trzecią szkołą jest Zespół Oświatowy w Brzozowicy Dużej - tam p. o. dyrektora jest Justyna Kusek.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    RlNauczyciel

    A co z konkursami w Brzozowicy i Polskowoli. Nie będzie..??? A dyro z Polskowoli to już teraz wojtowy. Tamgdzie kasa tam i on. A tak chwalił Lafnego z mamusia a teraz chwalił ich. Ha. Ha. Głupi Ładny.