Reklama

Reklama

Wyremontowany odcinek Radzyń Podlaski-Zbulitów-Wohyń otwarty

Opublikowano: pt, 30 lip 2021 18:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przecięciem wstęgi oficjalnie oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową nr 1228L prowadzącą przez Radzyń Podlaski-Zbulitów-Wohyń. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczył wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Reklama

Niech ta droga służy wszystkim mieszkańcom. Wczoraj miałem ogromny zaszczyt ogłosić w imieniu premiera kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w województwie lubelskim. Apeluję, żeby budować kolejne drogi. Bądźmy dumni. Nasza mała ojczyzna, powiat radzyński, gmina Wohyń, gmina Radzyń Podlaski zasługują na to, co najlepsze

– podkreślał wicewojewoda Gmitruczuk.

Modernizacja drogi stanie się ponadlokalnym ciągiem komunikacyjnym, który zapewni odpowiednie skomunikowanie terenów gmin Wohyń, Milanów i Radzyń Podlaski z siecią drogową kraju. Inwestycję zrealizowano przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

W ramach przebudowy wykonano: dwa przejście aktywne, oznakowanie poziome i pionowe zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu, dwa radarowe wyświetlacze prędkości w km 2+085 i 5+400, obustronne poszerzenia konstrukcji jezdni do szerokości 6,0 m, utwardzone pobocze prawostronne z kruszywa łamanego o szerokości 1,50 m, pobocze bitumiczne lewostronne szer. 1,5 m na całym przebudowywanym odcinku od km 1+100 do km 7+975, zjazdy indywidualne o szerokości 4,0-5,0 m z kruszywa łamanego lub o nawierzchni bitumicznej, odwodnienie powierzchniowe oraz przepusty i profilowanie rowów przydrożnych.

 

Ta droga jest dowodem na to, że te programy rządowe, które zostały uruchomione, były potrzebne. Jesteśmy bardzo wdzięczni. Bez tych programów samorząd powiatowy przez 20 lat w tym zakresie był niewydolny. Nie miałby szans utrzymać tych dróg. Dziękuję za te pieniądze. Wydaliśmy je godnie. Ta droga symbolizuje współpracę. Ona połączyła trzy samorządy. Rozmowy w sprawie tej inwestycje były krótkie, proste i sensowne. Nikt nie negował tej inwestycji. Drogi są dla ludzi. To oni mają być największymi beneficjentami. Tak będziemy nadal robić

– mówił starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski.

 

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 7 211 346,34 zł, z czego dofinansowanie z funduszu wyniosło 5 047 942,00 zł. Pozostałą część środków współfinansowali ze swojego budżetu powiat radzyński z gminami Radzyń Podlaski i Wohyń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

  melo

  Wojewoda był i aż dziwne, że nie było PiSkupa.

 • 3 miesiące temu | ocena +10 / -2

  ekspert.

  Jaka szkoda, że był tylko jeden ksiądz. Wkład kościoła w remont drogi jest tak wielki , że panów w sukienkach powinno być minimum trzech... jaja do spodu.

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -0

  Kkkk

  Wiecej ich nie bylo do tego cięcia !?