Reklama

Reklama

Z gminy Ulan-Majorat

Opublikowano: pt, 17 wrz 2021 05:00
Autor:

Z gminy Ulan-Majorat - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W imieniu LGD Zapiecek gmina prowadzi postępowania przetargowe na „Wykonanie małej architektury i infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej przy Szlaku Greenways na terenie gminy Ulan-Majorat”. W ramach tego projektu powstanie altana turystyczna w Stanisławowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach prowadzonego postępowania powstaną miejsca rekreacji w 6 gminach powiatu radzyńskiego.

Reklama

Zakończone zostały prace budowalne związane z budową świetlicy w Domaszewnicy

Przeprowadzono odbiór techniczny obiektu, który zakończył się pozytywnie, obecnie wykonawca przeprowadza procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie, po czym nastąpi odbiór końcowy.

 

Trwają prace związane z budową sieci kanalizacyjnej, wykonawca wykonał już większość prac na obszarach zabudowanych w zakresie sieci głównej, wkrótce przystąpi do prac związanych z wykonaniem przykanalików do ostatniej studzienki przed domem. Po zakończeniu prac właściciele nieruchomości będą mogli przyłączać budynki do sieci kanalizacyjnej.

 

Aby poprawić bezpieczeństwo na drogach, wykonano oznakowanie trzech odcinków dróg gminnych łączących się z drogą krajową w Ulanie Dużym, Ulanie-Majoracie, Sętkach oraz na bieżąco wykonywane są prace związane z remontem cząstkowym dróg gminnych masą mineralno-asfaltową na zimno, na części odcinków dróg wykoszone zostały pobocza.

 

Remonty

 

W ramach remontów bieżących wykonano remont świetlic wiejskich w Stoku i Ulanie Dużym, zakończone zostały również prace malarskie w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Ulanie-Majoracie – w planie jest również wymiana oświetlenia w hali. W związku z wystąpieniem w części gminy niekorzystnego zjawiska atmosferycznego - opadu gradu, przyjmowane były wnioski o szacowanie strat w uprawach. Komisja podjęła prace oraz dokonała objazdu pól dotkniętych stratami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.