Złotówki, euro i "antyczne" ursusy. Oświadczenia majątkowe radnych powiatowych

wiadomosci Gigantycznych zarobków nie ma, ale za to wielu samorządowców potrafi oszczędzać. Np. Mirosław Bartoś zgromadził 120 tys. zł oraz papiery wartościowe na kwotę 235 tys. zł.

red.

Opublikowano: 8 września 2020 09:58 | Aktualizacja: 8 września 2020 10:18

Naznaczone pandemią czasy są niepewne, gospodarka rozchwiana, więc liczą się oszczędności. 161 tys. zł zgromadził Czesław Pękała, nieco mniej – 130 tys. zł – Maria Szajda-Czupryn. Spore oszczędności mają też Dariusz Langa (60 tys. zł i 2200 euro), Jerzy Kamiński (48 tys. zł i 4 tys. euro). Grzegorz Kowalczyk zgromadził 65 tys. zł, a na 12 tys. zł wycenił swoje akcje PGE.

Oszczędności nie wykazali jedynie Michał Zając i Stanisław Orłowski.

Znaczącymi dochodami (brutto) mogą pochwalić się radni mający stałe posady w instytucjach samorządowych. Szczepan Niebrzegowski na stanowisku starosty zarobił w ubiegłym roku 151 tys. zł. Powyżej 100 tys. zł (108 tys. zł) wykazał również Tadeusz Sławecki, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Zwraca uwagę przychód, jaki osiągnął Dariusz Langa z działalności gospodarczej. To 609,5 tys. zł. Tyle że dochód to zaledwie nieco ponad 8 tys. zł.

W garażach radni mają kilku lub kilkunastoletnie samochody. Ferrari tam nie znajdziemy. Ale Audi A3 z 2016 roku już tak. Takim autem pochwalił się Szczepan Niebrzegowski. Zbigniew Smółko ma Toyotę Corollę z 2016 roku (leasing), a Czesław Pękała Forda Focusa z 2007 roku i Forda C-max z 2014. Żadnego samochodu nie wykazał Jerzy Kamiński.

Radni mają też pojazdy rolnicze. Uwagą zwracają "antyczne" ciągniki. Grzegorz Kowalczyk ma Ursusa z 1971 roku, a Stanisław Orłowski z 1981 roku. Kroku w pracach polowych dotrzymuje tym maszynom należący do Jerzego Bednarczyka traktor John Deere z 1980 roku.

 

 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -0

  ciekawy

  ciekawe jak to wygląda w gminie Kąkolewnica , bo tam do dziś nie ma oświadczeń w BIP, uchwały i zarzdzenia nie są chyba uchwalane od pond 3 miesiecy ?

 • miesiąc temu | ocena +12 / -0

  Marian

  Do grobu tego i tak nie zabiorą a przy korycie wiecznie nie będą!!!!!!!

 • miesiąc temu | ocena +2 / -2

  ab

  Co za przenikliwa analiza ....

 • miesiąc temu | ocena +3 / -2

  ZENEK

  Jakim trzeba być pustym aby nie wiedzieć że Starosta ma na imię SZCZEPAN