Reklama

Województwo lubelskie: Na granicy polsko-białoruskiej pojawiły się maszty oświetleniowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Województwo lubelskie: Na granicy polsko-białoruskiej pojawiły się maszty oświetleniowe - Zdjęcie główne

Na granicy polsko-białoruskiej pojawiły się maszty oświetleniowe | foto 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Na granicy polsko-białoruskiej działają maszty oświetleniowe 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mają one poprawić stan bezpieczeństwa na terenach objętych stanem wyjątkowym.

Na wniosek Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozstawili pięć masztów oświetleniowych. Są one w rejonach, gdzie obserwowany jest wzmożony ruch po stronie białoruskiej.

- Są to urządzenia mobilne, które szybko mogą być przemieszczone w inny obszar, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. Oprócz doświetlenia, maszty mogą pełnić również funkcję źródła prądu i zasilania - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT. - Wsparcie Straży Granicznej, to obok działań na rzecz mieszkańców lokalnych społeczności, główny obszar zaangażowania żołnierzy WOT w ramach operacji "Silne wsparcie”. Działania na rzecz pograniczników w skrócie można opisać słowami: "Lokalizuj – Izoluj – Zabezpiecz – Przekaż”. 

Aktywność skupia się na uszczelnieniu granicy państwowej, jej monitoringu oraz lokalizacji i pomocy imigrantom, którzy znaleźli się po polskiej stronie granicy. Terytorialsi każdego dnia realizują kilkanaście patroli dzienno - nocnych. To patrole piesze oraz wodne, prowadzone na rzece Bug. Do operacji włączono też patrole konne 2 LBOT. Wykorzystywane są również bezzałogowce rozpoznawcze FlyEye.

- Grupy Rozpoznania Obrazowego 2 LBOT, zapewniają prowadzenie obserwacji w dzień i w nocy z wykorzystaniem kamer dziennych oraz termowizyjnych. Obraz z bezzałogowców umożliwia bardzo dokładne lokalizowanie miejsc podejścia imigrantów, ich aktywności, w tym przygotowywania się do nielegalnego przejścia przez granice. Pozyskane w ten sposób informacje są przekazywane do Straży Granicznej - dodaje kpt. Stanula.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy