Reklama

Województwo lubelskie: Następni ochotnicy dołączyli do terytorialsów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej dołączyli kolejni ochotnicy. Rozpoczęli już szkolenie, które zakończy się uroczystą przysięgą wojskową.

- Przygodę z wojskiem rozpoczęło właśnie 45 ochotników z województwa lubelskiego, w tym 11 kobiet. Średnia wielu to 31 lat, a najstarszy ochotnik ma 52 lata. Wśród kandydatów do terytorialnej służby wojskowej są studenci, uczniowie szkół o profilu mundurowym oraz przedstawiciele różnych zawodów w tym, m.in.: nauczyciel, magazynier, fotograf, mechanik, rolnik, radca prawny, fryzjer, górnik, opiekun medyczny, stolarz, fizjoterapeuta - informuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Kandydaci przeszli formalności ewidencyjne. Potem zostali wyposażeni w mundury i sprzęt etatowy żołnierza OT. Kolejnym etapem był test sprawności fizycznej z trzech dyscyplin: marszobieg na dystansie 3 km, skłony tułowia, czyli tzw. brzuszki oraz pompki. Następnie rozpoczęli naukę podstaw żołnierskiego rzemiosła na obiektach wojskowych w Chełmie i pobliskim Srebrzyszczu.

W trakcie szkolenia ochotnicy mają nabyć umiejętności niezbędne żołnierzowi do przetrwania na współczesnym polu walki. Oprócz wiedzy i umiejętności taktycznych, strzeleckich, topografii, łączności i pierwszej pomocy medycznej, przyszłych żołnierzy czekają zajęcia z musztry i znajomości regulaminów. Na koniec ochotnicy złożą uroczystą przysięgę na sztandar 2 LBOT, która odbędzie się 21 maja. Szkolenie podstawowe otwiera trwający trzy lata cykl szkoleniowy podczas, którego terytorialsi przejdą szkolenia indywidualne, specjalisty oraz zgrywające, organizowane w terenie, czyli w stałych rejonach odpowiedzialności, w koszarach i na poligonach.

Najbliższe wcielenie do 2 LBOT dla osób, które nie mają doświadczenia wojskowego odbędzie się 1 lipca., a dla żołnierzy rezerwy 23 lipca. Osoby zainteresowane powinny udać się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji (dawne WKU), w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub skorzystać z pomocy rekrutera - kontakty dostępne są na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy