Miasto Radzyń Podlaski od lipca było zaangażowane w projekt „Gmina Przyjazna Seniorom”
- 12 lipca 2021 r. w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski gościł Marek Pilch, przedstawiciel Stowarzyszenia MANKO w Krakowie. Podczas tego spotkania przedstawił korzyści oraz warunki finansowe wiążące się z wdrożeniem w Radzyniu Podlaskim Ogólnopolskiej Karty Seniora
– informuje sekretarz Miasta Robert Targoński.
Wizyta miała związek z ogłoszonym przez Stowarzyszenie MANKO konkursem, w którym nagrodą było bezpłatne wdrożenie Karty dla wytypowanych 10 gmin z całej Polski.
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, 29 października radna Bożena Lecyk zgłosiła wniosek o wprowadzenie w Radzyniu Ogólnopolskiej Karty Seniora.
- Warto, by seniorzy mogli z niej korzystać na terenie miasta, ale też w innych miejscach, gdzie jest honorowana - zgłosiła wniosek radna Bożena Lecyk. To odpowiedź na pismo, które otrzymała od sześciu środowisk skupiających seniorów.
Poinformowała, że wraz z stowarzyszeniem "Radzyń moje miasto" przeprowadziła rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy chcieliby przystąpić do programu i zaoferować zniżki na zakupy i usługi dla starszych mieszkańców. Karta funkcjonuje m. in. w Łukowie i Białej Podlaskiej.
Radna Lecyk przytoczyła list od środowiska seniorów. Ci ostatni stanowią 30% społeczności miasta. Do wniosku radna dołączyła listy intencyjne od przedsiębiorców, gotowych do włączenia się do programu.
Tydzień wcześniej, 22 października magistrat za pośrednictwem Miejskiego Klubu Seniora, kierowanego przez Stanisława Wachnika, złożył aplikację do tego konkursu (termin upływał 25.10), a 3 listopada do Urzędu Miasta dotarła informacja, żeMiasto Radzyń Podlaski jest laureatem konkursu i otrzyma bezpłatne wdrożenie projektu Gmina Przyjazna Seniorom-Ogólnopolska Karta Seniora.
Dlaczego burmistrz nie poinformował na sesji o staraniach miasta?
Ogólnopolska Karta Seniora upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m. in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury. Obecnie w Polsce znajduje się ok. 2500 punktów honorujących OKS (informacje są na stronie internetowej www.glosseniora.pl.). Kierujący Miejskim Klubem Seniora Stanisław Wachnik informuje, że trwają starania o pozyskanie lokalnych przedsiębiorców i firm, które zechcą włączyć się do projektu i oferować seniorom tańsze usługi czy towary. Rolą Klubu i Miasta jest przekazanie kontaktów z przedsiębiorcami do Stowarzyszenia MANKO, które zajmuje się pozyskiwaniem i promocją nowych firm honorujących Kartę w Polsce i za granicą oraz certyfikuje takie firmy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.