- W tym radosnym wydarzeniu towarzyszyło nam wielu znamienitych gości: wójt p. J. Koczkodaj, dyrektor GZEAS-u p. B. Krawczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy p. B. Maliszewski, radny p. H. Cabaj, dyrektorzy szkół w osobach – p. I. Mikołajuk, p. D. Wysokińska, p. G. Dziurdziak, p. A. Cap, kierownik GOK– u p. M. Domańska,dyrektor GBP p. J. Palica, kierownik FGBP p. M. Misiak, kierownik GOPS-u p. M. Woszczak, sołtysi - p. E. Ścioch i p. K. Toporowicz, zespół Melodia, nasza niezawodna Rada Rodziców na czele z p. A. Bartoń oraz społeczność lokalna - relacjonują organizatorzy akademii.
Szkolne uroczystości rozpoczęliśmy od zapalenia zniczy pod tablicą upamiętniającą por. J. Wujastyka oraz pod pomnikiem ku czci mieszkańców Domaszewnicy zamordowanych przez Niemców. Następnie uczniowie klas I-VIII skierowali myśli i emocje celebrujących w stronę niepokornej, polskiej duszy, która za wszelka cenę, jak wielokrotnie pokazywała historia, próbowała przybliżyć nadejście wolności. Śpiewem, melorecytacją i tańcem staraliśmy się pokazać, jaki obraz ojczyzny nosili w sercach nasi przodkowie i z jaką determinacją wierzyli, że naród przetrwa – to były ich zwrotki w polonezie dziejów. To, co przeżyłyprzeszłe pokolenia, dzisiaj my przerabiamy w sercu i w pamięci gdyż, jak mawiał J. Piłsudski, …. zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. O to, aby Polska pozostała niepodległa, trzeba dbać każdego dnia. I to są nasze nuty w polonezie dziejów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.