Reklama

Reklama

Co słychać w Radzyniu? Stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto już wie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Członkowie stowarzyszenia przepytali mieszkańców Radzynia. Wyszli z inicjatywą by przeprowadzić ankietę z kilkoma kluczowymi pytaniami dotyczącymi rozwoju Radzynia i stanu ,, na dziś ". W dołączonej galerii można prześledzić wyniki ankiety.

Reklama

Wyjaśniają : - “Co słychać w Radzyniu?” to akcja prowadzona przez radnych, członków i sympatyków stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto w ciągu wakacyjnych miesięcy 2022 roku. Stowarzyszenie “Inicjatywa Obywa- telska - Radzyń Moje Miasto” powstało w 2017 roku. Jego celem głów- nym jest zrzeszanie osób zainteresowanych obecną i przyszłą sytuacją miasta Radzyń Podlaski i powiatu radzyńskiego oraz działanie na rzecz rozwoju Miasta Radzyń Podlaski i Powiatu Radzyńskiego. Celem akcji #coslychac było nawiązanie swobodnego kontaktu z mieszkańcami Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego oraz umożli- wienie im nieskrępowanej wypowiedzi na temat pozytywnych i negatywnych aspektów rozwoju miasta. W tym celu przygotowaliśmy prostą ankietę, z którą w piątkowe wieczory (od godziny 19.00) udawaliśmy się na 1-2 godzinne spacery w różne rejony Radzynia Podlaskiego. Przypadkowo napotkane osoby prosiliśmy o anonimowy udział w ankiecie i rozmowę. W ankiecie poza pytaniem o płeć i wiek znalazły się trzy pytania: 1. Co myślisz/jak się czujesz w Radzyniu? 2. Jaka inwestycja ostatnich 20 lat w Radzyniu jest najbardziej udana? 3. Co jest najbardziej pilne do zrobienia? Osoby wypełniające ankietę były uprzedzane, że podsumowanie wyników ankiety będzie za pośrednictwem lokalnych mediów przed- stawione do publicznej wiadomości.

 

 

 W ramach akcji odbyło się 7 spacerów (1, 8, 15, 22, 29 lipca oraz 5 i 26 sierpnia). Udział brało w nich 12 osób: radnych, członków lub współpracowników stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto. Byli to: Radni Rady Miasta – Bożena Lecyk i Mariusz Szczygieł, Radny Rady Powiatu Radzyńsiego – Jakub Jakubowski, Iwona Niebrzegowska- Kuchnia, Sławomir Zdunek, Natalia Granoszewska, Bożena Kwaso- wiec, Anna Małoszewska, Piotr Ostrowski, Agnieszka Terpiłowska, Kacper Kardas i Anna Matczak. Podczas spotkań odwiedzili m.in.: osiedle Bulwary, dzielnicę Koszary, Plac Wolności i centrum, ulicę Wyszyńskiego, osiedle Zabielska, osiedle Zgoda, zalew i bulwar nad Białką. Spośród wszystkich napotkanych osób ankietę zgodziło się wypełnić 195 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy