reklama
reklama

Czemierniki również mają nowe oświetlenie ulic. O dziwo, u nich jest jaśniej niż w Radzyniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czemierniki również mają nowe oświetlenie ulic. O dziwo, u nich jest jaśniej niż w Radzyniu  - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskieGmina wyłożyła 35 tys.zł na wymianę lamp ulicznych. Już jest wymienionych 50 w centrum miejscowości, urząd będzie wymieniał następne. Za porozumieniem z sołectwami i partycypowaniem w kosztach wymiany funduszy sołeckich, od wiosny będą wymieniane też lampy w poszczególnych wsiach.
reklama

 - Jest jasno i oszczędnie i myślę, że  ludziom się to podoba - ocenia wójt Arkadiusz Filipek.  A oszczędność  może być spora. Lampy sodowe o mocy 350 Wat zostały wymienione na ledowe  o mocy 70 Wat. Rocznie gmina wykladala na rachunek za prąd 250 tys.zł, wójt liczy, że teraz ten rachunek może być nawet cztery razy niższy.  - Myślę, że ta inwestycja zwróci się nam w ciągu dwóch - czterech lat w pełni - przewiduje. 

A  w Radzyniu ciemniej 

 

Wymiany oświetlenia dokonał też urząd miasta w Radzyniu Podlaskim. W centrum powiatu jednak, po wymianie oświetlenia, nie zrobiło się jaśniej. Zadzowniły do naszej redakcji osoby skarżące się na bardzo słabą widoczność o zmroku. - Nie widać pieszych na ulicach, a najgrossze jest to, że nie widać też ludzi wchodzących na przejścia dla pieszych - skarży się kobieta. Zapytaliśmy o to,, czy nie może być jaśniej w Radzyniu, rzecznik urzędu Annnę Wasak: 

reklama

 

- Do Urzędu Miasta nie wpłynęły żadne oficjalne informacje, skargi od mieszkańców w sprawie oświetlenia ulic. Gdy takowe wpłyną - zostanie wskazane, gdzie są problemy z oświetleniem, zostanie to sprawdzone. Latarnie ledowe dają światło białe, zimne, jest ono inne od wcześniej emitowanego - ciepłego. Ponadto jest ono skierowane na chodniki i ulice, a nie na sąsiadujące z latarniami posesje. Zdarzyła się skarga mieszkańca, który narzekał, że po zmianie oświetlenia ma ciemno w domu, musi palić światło w swoim mieszkaniu. Ponadto istnieje taka regulacja oświetlenia, że lampy są włączane najpierw na 100% mocy, od godziny 22 - gdy jest mały ruch na ulicach na 69%, z wyjątkiem skrzyżowań i przejść dla pieszych. Planowana jest jeszcze wymiana tych lamp, które nie były dotychczas wymienione oraz doświetlenie newralgicznych miejsc, m.in. przejść dla pieszych - wyjaśnia. 

reklama

 

Do tematu wrócimy we wtorkowym wydaniu Wspólnoty Radzyńskiej

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama