Reklama

Reklama

Dwa nowe, płatne parkingi w Radzyniu

Opublikowano: śr, 6 paź 2021 08:01
Autor:

Dwa nowe, płatne parkingi w Radzyniu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni zdecydowali o ustanowieniu dwóch nowych płatnych stref parkowania.

Reklama

-Parking przy ul. Parkowej jest wysypany tłuczniem - relacjonował Rębek.

- W planie zagospodarowanie przestrzennego to miejsce jest przeznaczone na parking. Wyraził nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zostanie on profesjonalnie utwardzony. Uzależnił to od otrzymania zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Przy okazji wspomniał o ustanowieniu dwóch parkingów płatnych.

-Chodzi o udrożnienie miasta- argumentował.

Według Rębka, to rozwiązanie sprawdziło się na ul. Ostrowieckiej. - Wprowadzenie tam płatnego parkowania sprawiło, że handel się ożywił. W miastach, podobnych jak nasze na każdej ulicy są płatne parkingi. Chodzi o to, by miasto funkcjonowało zdecydowanie lepiej. 

-Parking, przylegający do budynku Wydziału Komunkacji starostwa powiatowego byłby nadal dostępny - dodał burmistrz.

W podjętej uchwale, według autopoprawki burmistrza, płatne parkingi ustanowiono przy dzwonnicy kościoła Św. Trojcy oraz po prawej stronie ul. Dąbrowskiego, naprzeciw sklepu zoologicznego.

-Czy nie będzie strefy płatnego parkowania na odcinku ul. Warszawskiej, między blokami 2-8? – pytał radny Marek Zawada. - Chodzi tylko o parking przy dzwonnicy – dopercyzował przewodniczacy Rady Miasta, Adam Adamski.

Za uchwałą głosowało 8 radnych, 3 wstrzymało się od głosu.

*

Opłaty będą pobierane w dni powszednie, w godzinach 8.00-16.00. Opłaty za parkowanie uiszcza się z góry w parkometrach lub u inkasentów.

Za pierwsze 30 minut w pierwszej godzinie parkowania - 2 zł

Za każdą godzinę parkowania - 4 zł

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy