Reklama

Reklama

Gmina BORKI : Za prawie 800 tys.zł wyremontowano ponad 3 km drogi w Woli Chomejowej

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie 9 czerwca na wyremontowanym odcinku drogi powiatowej 1219L w Woli Chomejowej odbyło się jej uroczyste otwarcie i poświęcenie drogi. Długość łączna przebudowanej szosy to 3,22 km. Drogę zmodernizowano we współpracy z Gminą Borki w systemie 50/50. Łączny koszt modernizacji wyniósł 790 630,23 zł. Długość łączna to 3,22 km.

Reklama

- Całą inwestycję udało nam się dokończyć w 2021 roku. Nasze dzieło zwieńczyła Wójt Gminy Wojcieszków Agnieszka Cieślak wraz z Radą Gminy remontując po ponad 30 latach blisko 500-metrowy odcinek betonowej drogi, łączącej gminę Borki z gminą Ulan Majorat i gminą Wojcieszków. Bardzo serdecznie dziękujemy za działanie, które jest znacznym udogodnieniem dla naszych mieszkańców. Zadanie to wykonaliśmy z własnych środków wraz z gminą Borki - mówił Wicestarosta Michał Zając.

 

Na uroczystość przybyli: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej Dariusz Litwiniuk, Członkowie Zarządu Powiatu Radzyńskiego: Witold Korulczyk i Jerzy Bednarczyk, Burmistrz Jerzy Rębek, Wójt Gminy Wojcieszków Agnieszka Cieślak, a także wójtowie gmin z terenu powiatu radzyńskiego, radni oraz mieszkańcy Woli Chomejowej. Poświęcenia drogi dokonał Ksiądz Proboszcz Stefan Kurianowicz.

 

- Ta inwestycja zakończyła się dokładnie trzy tygodnie temu, gdy Wójt Agnieszka Cieślak ze swoimi radnymi wykonała ten blisko 500-metrowy odcinek, który dla Powiatu Radzyńskiego jest piękną wisienką na torcie. Dzisiaj mogę powiedzieć z dumą, że drogi w naszym powiecie są w dużo lepszym stanie niż je zastaliśmy na początku kadencji. Byśmy mogli nadal przebudowywać odcinki dróg potrzebujemy pomocy rządu polskiego i właśnie ją mamy, za co chciałbym podziękować na ręce Pana Wojewody Roberta Gmitruczuka - mówił Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

 

Elementem kulminacyjnym wydarzenia było przecięcie wstęgi. Modernizację odcinka drogi w Woli Chomejowej przeprowadzono w 3 etapach. Modernizacja polegała na wykonaniu wyrównania nawierzchni masą mineralno asfaltową, ułożeniu warstwy ścieralnej oraz profilowaniu poboczy.

 

Inf. pras. urzędu powiatu radzyńskiego 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy