reklama
reklama

Gmina Borki: Zyskali tytuł EKOKLASY i umiejętność MISTRZA EKOLOGII

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Borki: Zyskali tytuł EKOKLASY i umiejętność MISTRZA EKOLOGII - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskieW Zespole Placówek Oświatowych w Borkach nauczyciele starają się wzmacniać edukację przyrodniczo-ekologiczną
reklama

 - W Zespole Placówek Oświatowych w Borkach staramy się wzmacniać edukację przyrodniczo-ekologiczną. Jest to zgodne z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. Na lekcjach przyrody uczniowie klas czwartych prowadzą proste doświadczenia. Uczą się planowania, obserwacji i wyciągania wniosków - opowiada  nauczycielka, Agnieszka Ciołek.  Ciekawym działaniem był m.in. miniprojekt „Moje ulubione zwierzątko”. Dzieci z radością prezentowały zdjęcia swoich pupili, opisywały wygląd, zachowanie, zwyczaje, dzieliły się informacjami, w jaki sposób samodzielnie zajmują się swoimi ulubieńcami. - Uczniwoie podczas prezentacji projektu podkreślali, że zwierzęta pomagają im w trudnych chwilach - tłumaczy.

Z surowców wtórnych wykonywali przyrządy meteorologiczne: deszczomierz i wiatromierz

reklama

Z tego co ,,po ręką" tworzyli pomoce naukowe. Z surowców wtórnych wykonywali przyrządy meteorologiczne: deszczomierz i wiatromierz.  Za ich pomocą odczytywali wielkości opadów i kierunek wiatru . Metodą chałupniczą powstały np. układ pokarmowy i krwionośny. - Do tej aktywności włączały się całe rodziny. To była kreatywna, skuteczna nauka oraz nawiązywanie relacji - podkreśla nauczycielka.

 

 

Podczas edukacji zdalnej uczniowie klas czwartych brali udział w projekcie EKOEKSPERYMENTARIUM ONLINE realizowanym pod patronatem Ministra Środowiska i Klimatu

 Zadania w EKOEKSPERYMENTARIUM pokazały uczniom, jak świadomie robić zakupy, sprzątać, gotować, segregować śmieci, czy oszczędzać wodę. Wszystko to w formie gry odzwierciedlającej codzienne czynności. Uczniowie, biorąc udział w projekcie, zyskali tytuł EKOKLASY i umiejętność MISTRZA EKOLOGII. Cała społeczność szkolna włącza się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Do najważniejszych należy akcja „Nakręcamy Igusię na samodzielność”, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek po napojach, sokach, kawie, chemii gospodarczej itp. Celem jest zebranie środków na leczenie, rehabilitację i zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dziewięcioletniej Igi chorującej na Mózgowe Porażenie Dziecięce – czterokończynowe. Jednym słowem ekologicznie szerzymy dobro. W szkole segregujemy odpady, zbieramy baterie i stare telefony komórkowe. To nie koniec przyrodniczo-ekologicznych aktywności w naszej placówce. W planach akcja ”Sprzątanie świata” i „Ekologiczny Dzień Wiosny” - zapowiada pani Agnieszka. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama