Reklama

Reklama

Jutro rozpoczęcie rajdu "Podlaski dukt Jana Kołkowicza"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jutro rozpoczęcie rajdu "Podlaski dukt Jana Kołkowicza" - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Jutro, 10 czerwca w Międzyrzecu Podlaskim rozpocznie się rajd motocyklowo-konny "Podlaski dukt Jana Kołkowicza". Premierowe regionalno-historyczne wydarzenie zakończą niedzielne uroczystości w kąkolewnickim lesie - na Uroczysku "Baran". W tym roku na Uroczystość na Uroczysku Baran zaproszenie przyjął JE Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda - Biskup Siedlecki, który będzie przewodniczył liturgii. Następnie dalsza część artystyczna odbędzie się na strzelnicy. Władze gminy zapraszają wszystkich mieszańców na ognisko i grochówkę (wszystko bezpłatnie).

Reklama

 

Rajd „Podlaski dukt Jana Kołkowicza” ma na celu popularyzację wiedzy na temat trudnych dróg walki o niepodległość w kontekście regionalnym – podlaskim. Rajd szlakiem miejsc opisanych przez redaktora Kołkowicza przybliży uczestnikom postać redaktora Jana Kołkowicza, którego życiową pasją – już w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia – było zachowanie pamięci o Żołnierzach Niezłomnych, postaciach żołnierzy AK i spadkobierców ich wartości z WiN w trakcie walki najpierw z okupantem niemieckim, a następnie sowieckim. Trasa rajdu w swym zamyśle obejmuje miejsca, którym red. Jan Kołkowicz poświęcił swoje reportaże, a które zostały umieszczone w publikacji „Jan Kołkowicz. Dzieła zebrane”, Radzyń Podlaski 2018. Reportaże ujęte w trasę rajdu:

1. „Pod Żerocinem”

2. „Kalendarz Podlaski 2003”

3. „Kiełbaski”

4. „Księżobójstwo”

5. „Uroczysko Baran”

Organizując rajd podlaskim i reporterskim szlakiem Pana Redaktora – upamiętniamy Jego dorobek, ale również kontynuujemy pracę strażnika miejsc pamięci na Południowym Podlasiu. Osoba Redaktora Jana Kołkowicza zasługuje na jak najszerszą promocję – mamy do czynienia z postacią wielkiego formatu, wielkim Polakiem i patriotą, odznaczonym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Wolności i Solidarności.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy