reklama
reklama

Operacja Czysta Rzeka po raz kolejny w Radzyniu Podlaskim

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskieW Radzyniu Podlaskim po raz trzeci z inicjatywy Stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto odbyła się coroczna Operacja Czysta Rzeka. W ostatnią sobotę kwietnia w akcji sprzątania Radzynia wzięło udział ponad 60 ochotników, zarówno dorosłych jak i dzieci. Wolontariusze przybyli całymi rodzinami.
reklama

Tradycyjnie ochotnicy podzielili się na zespoły zadaniowe, sprzątając tereny Parku Miejskiego, Zalewu, ścieżki rowerowej od Bulwar po ul. Wyszyńskiego oraz Spomleku. W tym roku znów z radością zauważyliśmy malejącą ilość odpadów, które zebraliśmy. Dwa lata temu wynieśliśmy blisko 60 worków ze śmieciami, rok temu niewiele nam brakowało do 40, tym razem znów o 10 mniej, bo Radzyń stał się czystszy o 30 worków ze śmieciami. To mierzalny dowód, że rośnie nasza świadomość ekologiczna i troska o środowisko naturalne - komentuje Anna Małoszewska, tegoroczna koordynator sztabu Operacji Czysta Rzeka z ramienia Stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto.

 

Po akcji wolontariusze spotkali się w gościnnych progach Stowarzyszenia Ósmy Kolor Tęczy na ognisku, podczas którego najmłodsi uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w akcji z rąk burmistrza elekta Jakuba Jakubowskiego i Anny Małoszewskiej. To nie jedyna proekologiczna inicjatywa Stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto. Prócz kończącego się programu Zakorzenione oraz Operacji Czysta Rzeka, członkowie RMM od kilku lat jesienią biorą udział w ogólnopolskiej akcji: “Nie pozwól pamięci zarastać trawą”, w ramach której porządkują opuszczone groby na radzyńskich cmentarzach. — Cytat - www.operacjarzeka.pl: Początki akcji Operacja Czysta Rzeka sięgają 2018 roku, kiedy w redakcji magazynu “Kraina Bugu” narodził się pomysł sprzątania rzeki Bug oraz jej dopływów.

reklama

 

Dzięki zaufaniu i wsparciu pierwszych partnerów udało nam się rozpocząć pierwszą edycję, której efekty szybko przerosły nasze oczekiwania – w ciągu kilku dni okazało się, że potrzeba oddolnych działań na rzecz środowiska naturalnego występuje również w wielu innych miejscach. Jednodniowa inicjatywa nad Bugiem błyskawicznie rozwinęła się do kilkutygodniowej akcji ogólnopolskiej, w którą zaangażowały się osoby publiczne oraz lokalni liderzy.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama