Reklama

Rusza II i III etap bardzo drogiej inwestycji w rozwój radzyńskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Najpierw 11 mln, teraz ponad 7. Radzyńskie ZSP stwarza bazę pod rozwój szkolnictwa zawodowego na miarę regionu. W czwartek, 24 marca br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim została podpisana umowa na wykonanie drugiego i trzeciego etapu warsztatów kształcenia zawodowego. Przypominamy, że etap I został zrealizowany i oddany do użytkowania. Wartość prac I etapu ogółem wyniosła prawie 11 milionów złotych, w tym niecałe 3 miliony złotych to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Wykonawcą obecnie realizowanej inwestycji, który złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu i tym samym zajmie się rozbudową warsztatów jest firma BUDMAR Marek Szczepaniuk z Radzynia Podlaskiego. Wykonawca zadeklarował wykonanie inwestycji za 7 milionów 564 tysiące 500 złotych. Kwota 5 milionów 950 tysięcy złotych będzie pochodziła z programu inwestycyjnego Polski Ład, natomiast pozostała część środków z budżetu powiatu.

 

Umowę między wykonawcą a inwestorem podpisali: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając, Skarbnik Powiatu Radzyńskiego Marek Blicharz oraz właściciel firmy Marek Szczepaniuk, przy udziale Wicewojewody Lubelskiego Roberta Gmitruczuka. W wydarzeniu uczestniczyli również: Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Dyrektor ZSP Grażyna Dzida wraz z zastępcami, nauczycielami i uczniami, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek, Członkowie Zarządu Powiatu Jerzy Bednarczyk i Witold Korulczyk oraz pracownicy Starostwa Powiatowego odpowiedzialni za realizację inwestycji.

 

Zrównoważony rozwój powiatu

 

- Chciałbym w imieniu zarządu powiatu wyrazić swoją ogromną radość, że po tych dwóch latach oczekiwania mamy moment rozpoczęcia końcowej fazy budowy warsztatów – rozpoczął Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski. - Rząd Polski na czele z premierem RP Mateuszem Morawieckim wprowadził nowy program, który dał nam ogromną szansę inwestycyjną, której powiat radzyński do tej pory nie miał. Poziom inwestycji jaki teraz mamy w powiecie nie wystąpił nigdy wcześniej, przez poprzednie 23 lata funkcjonowania. Często spotykam się z zarzutem, że obecny zarząd i rada powiatu tej kadencji jest „asfaltowa”. Moi adwersarze twierdzą, że nasz główny wysiłek stawiamy na drogi. Sprawdziłem to dziś i okazuje się, że licząc inwestycje w oświacie przekroczą one już 22 miliony złotych, natomiast udział powiatu w inwestycjach drogowych to ponad 17 milionów złotych. Inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie szpitala również zbliżają się do 20 milionów złotych, czyli władze powiatu radzyńskiego inwestują w takim trójkącie: służba zdrowia, oświata i komunikacja. Prawdą jest, że do inwestycji drogowych trafiło 90 milionów złotych, ale ze środków naszych dobrodziei, czyli rządu polskiego i środków włodarzy miasta i gmin, którzy wspólnie z nami, zgodnie z zasadą 50/50 to finansują – mówił włodarz powiatu.

 

Głos zabrał również wojewoda lubelski: - Bardzo się cieszę, że prawie 6 milionów złotych w ramach Polskiego Ładu, w ramach zrównoważonego rozwoju, czego domagaliśmy się od wielu lat, trafia tutaj, na wspaniałą ziemię radzyńską, na potrzeby młodych ludzi.

 

Co się zmieni w ZSP?

 

W ramach inwestycji zostanie kontynuowana budowa warsztatów kształcenia zawodowego przy ZSP w Radzyniu Podl. Ze względu na duży zakres inwestycji budowę podzielono na trzy etapy. Realizowany będzie drugi i trzeci etap o łącznej powierzchni użytkowej 1594m2. Etapy obejmują budowę warsztatów samochodowych, pracownię budowlaną, pracownię obróbki mechanicznej, stacje diagnostyczne, stanowisko do pomiarów akustycznych, magazynki dla nauczycieli, pracownie informatyczne, pracownie językową, pracownie ogólną. W zakres inwestycji wejdzie również częściowe wyposażenie. Etap I został zrealizowany i oddany do użytkowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy