reklama

W gminie Ulan - Majorat wymieniono 627 szt. opraw sodowych/rtęciowych na energooszczędne LED

Opublikowano:
Autor:

W gminie Ulan - Majorat wymieniono 627 szt. opraw sodowych/rtęciowych na energooszczędne LED - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Na terenie gminy Ulan-Majorat zakończono prace związane z modernizacją oświetlenia ulicznego z zastosowaniem technologii LED. W ramach realizacji przedsięwzięcia wymieniono 627 szt. istniejących opraw sodowych/rtęciowych na energooszczędne oparte na nowoczesnej technologii oświetlenia oprawy LED zlokalizowane przy drogach: krajowych, powiatowych i gminnych położonych na terenie Gminy Ulan-Majorat. W zakres zadania wchodził również montaż systemu inteligentnego zarządzania i sterowania oświetleniem, przebudowane zostały również układy pomiarowe oraz kompensacyjne mocy biernej.
reklama

 - Jest to kolejna inwestycja, której celem jest zapewnienie oszczędności, a więc zmniejszenie rachunków za energię elektryczną w latach następnych. Nowe lampy są ledowe, co oznacza, że ograniczamy emisję CO2 odprowadzanego do atmosfery, a system sterowania pozwala na optymalizację kosztów. Wymiana opraw zmniejszy ponadto zanieczyszczenie środowiska światłem – mówi Jarosław Koczkodaj, wójt Gminy.

 

Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Ulan-Majorat”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.5. Promocja niskoemisyjności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wartość całkowita projektu wyniosła prawie 2 000 000,00 zł z czego otrzymana dotacja z EFRR to ponad 1 200 000,00 zł.

 

Głównym celem projektu jest: Podniesienie jakości życia na terenie Gminy Ulan-Majorat poprzez wdrożenie rozwiązań gospodarki niskoemisyjnej. Realizacja celów projektu przyczyni się do racjonalizacji i optymalizacji zużycia energii finalnej w sektorze użyteczności publicznej. Przedmiotowa racjonalizacja zużycia energii przełoży się bezpośrednio na ograniczenie emisji zanieczyszczeń (CO2, SOx, NOx, CO, PM10) szkodliwych zarówno dla środowiska naturalnego, jak i życia ludzkiego (poprzez zastosowanie energooszędnych technologii oświetlenia drogowego w miejsce konwencjonalnych projektów lamp i latarni). Projekt będzie miał pozytywny wpływ na efektywność gospodarowania zasobami naturalnymi. Dzięki niemu nastąpi znaczne podniesienie komfortu zamieszkiwania ludności obszarów wiejskich oraz poprawa bezpieczeństwa poruszania się po drogach publicznych. Wykonanie celów zwiększy mobilność i aktywność mieszkańców (w tym zawodową),m.in. ze względu na zwiększenie użyteczności infrastruktury gminy.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama