Wyznaczając takie miejsca rada gminy będzie brała pod uwagę w szczególności dogodną komunikację, bliską lokalizację z centrum danej gminy lub miasta lub bliską lokalizację miejsc atrakcyjnych turystycznie. Przedmiotem handlu na wyznaczonych miejscach będą mogły być tylko produkty rolne lub spożywcze oraz wyroby rękodzieła wytworzone w gospodarstwie rolnym.
Jednocześnie rada gminy zobowiązana będzie do uchwalenia regulaminu określającego zasady prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników na ww. wyznaczonych miejscach.
Rolnicy i ich domownicy (od 15 roku życia) prowadzący w piątki i soboty handel w rozumieniu przedstawianej ustawy (tj. proces sprzedaży polegający na wymianie produktów rolnych lub spożywczych oraz wyrobów rękodzieła wytworzonych w gospodarstwie rolnym na środki pieniężne) zwolnieni będą jednocześnie z opłaty targowej.
Co zakłada "radzyńska" uchwała?
Handel może się odbywać w godz. 6.00-17.00.
Na targowisku mogą znajdować się jedynie pojazdy, z których prowadzona jest sprzedaż towarów oraz pojazdy, slużące do transportu sprzedawanych produktów.
W imieniu miasta nadzór i kontrolę nad targowiskiem pełni wyznaczony pracownik magistratu.
Druga uchwała zakłada znaną wszystkim mieszkańcom powiatu radzyńskiego lokalizację handlu - to nieogrodzony plac targowy przy ul. Targowej
Uchwały wejdą w życie 14 dni po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.
(Nowy cennik na "zwykły handel" określa kolejna przyjęta jutro uchwała)
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.