Reklama

Reklama

„Życie bez nałogów” - międzyszkolny konkurs w ramach projektu „Bliżej siebie, dalej od nałogów” rozstrzygnięty

Opublikowano: czw, 20 sty 2022 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim oraz Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta w Radzyniu Podlaskim zorganizowały konkurs ,, Życie bez nałogów " w ramach projektu „Bliżej siebie, dalej od nałogów”.

Reklama

Konkurs zorganizowany przez Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim oraz Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta w Radzyniu Podlaskim „Życie bez nałogów” w ramach projektu „Bliżej siebie, dalej od nałogów”. W konkursie wzięło udział sześć szkół z powiatu radzyńskiego, w tym uczniowie Zespołu Szkół w Suchowli.  Marta Bożyk uczennica klasy V zajęła I miejsce w kategorii klas IV – VI, a Mateusz Siuciak z kl. V zajął III miejsce w tej kategorii. Wyróżnienie w kategorii klas VII – VIII otrzymała Daria Zborowska z klasy VII. Wszystkie prace powstały na lekcjach plastyki pod opieką pani Doroty Iwanejko

 

Marta Bożyk kl.V – I miejsce

 

Mateusz Siuciak kl. V– III miejsce

 

 

Daria Zborowska kl.   VII – wyróżnienie

Konkurs miał na celu promowanie profilaktyki uzależnień i zdrowego stylu życia, zainspirowanie kreatywności dzieci, zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat alternatywnych form spędzania czasu wolnego,umiejętność wyrażania własnych przemyśleń i spostrzeżeń na temat zalet życia bez nałogów oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.Na konkurs wpłynęły prace z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim , Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Komarówce Podlaskiej, Szkoła Podstawowa w Żabikowie, Szkoła Podstawowa w Suchowoli, Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Zespół Szkół w Czemiernikach. 

 

Komisja konkursowa w składzie Piotr Hapka, Anna Kocyła- Grabowska, Renata Manowiec postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących autorów prac: w kategorii klasy IV-VI I miejsce: Marta Bożyk Szkoła Podstawowa w Suchowoli ( opiekun Dorota Iwanejko) II miejsce Wiktoria Hunik Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego ( opiekun Małgorzata Szram ) III miejsce Mateusz Siuciak Szkoła Podstawowa w Suchowoli ( opiekun Dorota Iwanejko) wyróżnienie:Kacper Demczuk Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Komarówce Podlaskiej (opiekun Karolina Wetoszka- Zając ) wyróżnienie Adela Zieniuk Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Komarówce Podlaskiej ( opiekun Karolina Wetoszka- Zając )

 

KATEGORIA klasy VII- VIII I miejsce Gabriela Górska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego( opiekun Barbara Ejsmont) II miejsce Anna Panasiuk Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim ( opiekun Katarzyna Czarniak ) III miejsce Julia Gordziejewska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim (opiekun Małgorzata Szram) wyróżnienie Wojciech Dymek Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim ( opiekun Wojciech Świder) wyróżnienie Daria Zborowska Szkoła Podstawowa w Suchowoli ( opiekun Dorota Iwanejko). Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za piękne prace. Szczególne podziękowania należą się Państwu nauczycielom, którzy zorganizowali konkurs w szkołach. Do projektu włączyli się : Pani Katarzyna Czarniak, Zofia Dawidek- Romanowicz, Barbara Ejsmont, Dorota Iwanejko, Kinga Kułak, Małgorzata Szram,Pan Wojciech Świder, Pani Karolina Wetoszka-Zając - relacjonuje nauczycielka ZSP Jolanta Bilska

 

 

Prezes RSIE Renata Manowiec podkreśla, że w Zespole Szkół Ponadpodstawowych odbyły się również WARSZTATY PROFILAKTYCZNE „BLIŻEJ SIEBIE DALEJ OD NAŁOGÓW. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta ze środków miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Młodzież w ramach projektu uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych, dotyczących uzależnień od substancji psychoaktywnych. Warsztaty prowadziła Pani Jolanta Jędruchniewicz, która na co dzień pracuje na oddziale terapii uzależnień w SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim. W czasie spotkania młodzież miała możliwość porozmawiania ze specjalistą o zagrożeniach związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych, uczniowie poznali mechanizmy prowadzące do uzależnień oraz funkcje i przyczyny ryzykownych zachowań. Warsztaty miały na celu przedstawienie konstruktywnej, zdrowej i bezpiecznej alternatywy spędzania wolnego czasu bez wspomagania się różnego rodzaju substancjami. Przedstawiony program pozwolił podnieść świadomość uczestników dotyczącą zagrożeń związanych z inicjacją czy eksperymentowaniem z używkami. Działania profilaktyczne wspomagają w radzeniu sobie z trudnościami, obniżają prawdopodobieństwo sięgania po używki. Uczestnicy spotkania poznali definicję uzależnienia oraz jego objawy. Zwrócono uwagę na fakt, że młodzi ludzie bardzo szybko uzależniają się od substancji psychoaktywnych. Wyjaśniono, czym jest uzależnienie i jak się objawia. Uczestnicy zostali zapoznani również z problemem uzależnienia od narkotyków i dopalaczy. Dowiedzieli się, jakie pułapki czyhają na nich w kontakcie z narkotykami i dopalaczami. Uświadomili sobie, że narkotyki nie dają mocy, ale moc zabierają. Spotkanie było okazją do rozmowy o tym, dlaczego młodzi ludzie sięgają po dopalacze i narkotyki. Uczniowie nabyli podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie komunikacji i zachowań asertywnych poprzez pracę nad zwiększeniem świadomości siebie: swoich uczuć, postaw, wartości, sposobów funkcjonowania w grupie. Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i przemyślanych decyzji w przyszłości.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy