Jak tłumaczy autor, przewodnik przeznaczony jest zarówno dla gości, którzy po raz pierwszy trafią do Radzynia, jak i dla radzyniaków, którzy chcą o nim dowiedzieć się więcej.Na zwiedzanie Radzynia z przewodnikiem należy przeznaczyć co najmniej dwie godziny, choć wszystko będzie zależało od tego, ile czasu zechcemy poświęcić na zapoznanie się z historią poszczególnych miejsc i zabytków. Zwiedzanie rozpoczynamy krocząc drogą łączącą pałac Potockich z miastem i kościołem Świętej Trójcy. Specjalnie wykonane zdjęcia z lotu ptaka ułatwią sprawne poruszanie się po mieście, natomiast zamieszczony na końcu „Informator” pozwoli w pełni wykorzystać infrastrukturę Radzynia. Ozdobą wydawnictwa są zdjęcia wykonane przez Jarosława Pachałę i Karola Niewęgłowskiego.
Przewodnik „Spacerkiem po Radzyniu Podlaskim” (w dwóch wersjach okładki) jest do nabycia w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturowej (ul. Jana Pawła II 2), Radzyńskim Ośrodku Kultury oraz w radzyńskich księgarniach.
Zdobywanie odznaki
Przy okazji autor zachęca wszystkich do zdobywania Radzyńskiej Odznaki Turystycznej. Odznakę ustanowiło Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”. Jej celem jest popularyzacja wiedzy o Radzyniu Podlaskim i jego walorach turystyczno-krajoznawczych. Odznaka jest jednostopniowa i mogą zdobywać ją turyści w dowolnym wieku. Potwierdzeniem zwiedzenia każdego z obiektów jest odcisk specjalnie przygotowanych pieczęci, dostępnych w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturowej (ul. Jana Pawła II 2). Zwiedzanie miasta można rozpocząć w dowolnym miejscu i kontynuować w dowolnym kierunku i czasie. Odznaka może być zdobywana podczas wycieczki indywidualnej bądź imprez zorganizowanych.
Odznaka przyznawana jest na podstawie przedstawionej do weryfikacji „Książeczki Radzyńskiej Odznaki Turystycznej”, którą można nabyć w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturowej.
O Autorze:
Robert Mazurek urodził sie w 1980 r. w Radzyniu Podlaskim. Absolwent Szkoły Podstawowej w Białej (1995), I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim (1999), wychowania fizycznego na AWF w Białej Podlaskiej (2004) i zarzadzania oświatą na Uniwersytecie Warszawskim (2011). Dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury, Przewodniczący Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim. Założyciel Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik”. Organizator „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” oraz pomysłodawca utworzenia Skweru Podróżników w Radzyniu Podlaskim.