Tajlandia jak ostre chilli

kultura Dwoje ludzi i ich pierwsza wielka podróż. Tajlandia widziana ich oczami jest autentyczna jak smak ostrego chili. Czasem bez planu, czasem realizując dawno snute marzenia, podróżują przez cały kraj, chłonąc jego różnorodność.

Jakub Hapka

Opublikowano: 6 września 2020 05:00 | Aktualizacja: 4 września 2020 06:27

„Nie wiadomo, jak długo dane jest na żyć na tym świecie, więc jeśli na naszej liście rzeczy do zrobienia przed śmiercią ciągle widnieją otwarte punkty, zrealizujmy je dziś.”

 

Żyjemy marzeniami, niestety często ograniczając się wyłącznie do wybujałych myśli. Ciężko pracujemy, wzbogacamy się i choć w wielu przypadkach moglibyśmy pozwolić sobie na realizację tych najskrytszych pragnień, brakuje nam na to czasu i brakuje odwagi. Zauważając daremność biernego czekania na lepsze dni i widząc uciekające godziny, Paweł Skiba postanowił zawalczyć o swoje szczęście. Spakował się i w towarzystwie bliskiej mu kobiety wyruszył w przygodę życia. Stawił czoła wyzwaniu i spełnił swoje marzenia - nie jedno, a dwa. Lubicie wyobraźnią przenosić się do najbardziej egzotycznych zakątków świata? 

 

PODRÓŻ W NIEZNANE

 

To nie miała być dzika wyprawa z wielkim plecakiem, brakiem funduszy i liczeniem na łut szczęścia. Zaplanowana podróż szybko jednak uświadomiła Pawłowi, że wyruszając naprzeciw siebie nie w sposób wszystkiego przewidzieć. A Tajlandia przygotowała dla niego wiele niespodzianek, także na samym początku. Jak to jest, kiedy przebywa się tak daleko od własnego kraju bez dokumentów, które zostały skradzione? Jakie wrażenia towarzyszą podczas pobytu w niebezpiecznej dżungli? Co robić, kiedy w zarezerwowanym na kilka dni hotelu nagle zaczyna brakować miejsca? Czy ten wyjazd skończył się szczęśliwie?

 

ZABYTKI I KULTURA

 

Biała Świątynia z Harrym Potterem w środku, festiwal kwiatów w Chiang Mai czy piękne wodospady Mo Paeng. Przekraczając pierwszą stronę tej książki czytelnik wsiada w autobus wyobraźni trafiając do orientalnego świata zachwycających i zadziwiających miejsc, ale też w sam środek obcej kultury. Zatłoczone ulice, posągi buddy, spożywana krew w kostkach i wszechobecne papryczki chili. Na podstawie własnych obserwacji Paweł Skiba odsłania przed nami ułamek tajlandzkiej codzienności.

 

Odkrywa ten kraj, kosztuje go, dotyka i podziwia umożliwiając odbiorcy tej książki wartościową wędrówkę w swoim własnym towarzystwie. Autor książki okazuje się świetnym gawędziarzem obnażającym się ze swoich wspomnień. Poprzez przytaczanie rozmów z obcokrajowcami i opis tych najbanalniejszych czynności wykonywanych w Tajlandii, daje spójny obraz egzotycznego skrawka świata.

 

Mamy do czynienia z czystą przygodą, o której opowie w piątek 11 września o godz.18.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

OSIĄGNIĘCIA

Tuż obok opisu Tajlandii widzianej oczyma turysty, Paweł Skiba pozostawił w książce miejsce dla siebie, wspominając o tym, czego miał okazję dokonać. A walka na ringu i zwycięstwo nie jest jedynym osiągnięciem, które zapisało się na jego liście. 

Usłyszycie co nieco o sztukach walki, o zmaganiach z wodą, o nieustannym targowaniu się i o … zaręczynach.

 

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Nina

    Czego spodziewać się po sklepowym Hapce

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Karol

    Jak dobrze że jest plakat, bo czytając tekst nie wiedziałem o co chodzi. Zwykłe zaproszenie na spotkanie ROK z podróżnikiem.