Przez trzy dni z rzędu publiczność mogła oklaskiwać 8 niebanalnych, różnorodnych przedstawień zagranych przez amatorskie i profesjonalne teatry radzyńskie, siedleckie, lubelskie.
"Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość". Dzisiaj odwołam się do słów naszego wielkie świętego, Jana Pawła II, który wielokrotnie podkreślał wielką rolę aktorstwa i teatru w budowaniu ładu moralnego - mówiła podczas inauguracji Radzyńskich Spotkań Teatralnych Elżbieta Żukiewicz instruktor teatralna domu kultury.
Kontynuuje ona dzieło poprzedniczki Ewy Śliwińskiej, która w roku minionym rozpoczęła przeglądy pod szyldem "Spiżarnia Smaków Teatralnych".
Na scenie zaprezentowały się z wielką klasą przede wszystkim teatry radzyńskie: Teatr " Feniks" Gimnazjum nr 2, nowopowstała formacja "Enigma", Teatr I Liceum Ogólnokształcącego. Ciekawie zaprezentowała się w pantomimie Grupa Jednego Ducha z Siedlec, którą zakończyło świadectwo członka Klubu AA . "Trudno jest tańczyć" – to sztuka dzieci z Hańska. Dla najmłodszych teatr Katarynka z Warszawy zagrał w niedzielę interaktywną z publicznością bajkę "Muzyczne ZOO". A prawdziwą perłą Spotkań był monodram "Pasja według Adriaena Brouwera" i kreacja aktora teatru Straszydełka z Ulana - Rafała Nurzyńskiego. Jak przyznał reżyser i scenarzysta monodramu Sławomir Żyłka była to prapremiera, scenografia jest jeszcze w budowie, ale intensywna praca nad scenariuszem według powieści biograficznej flamandzkiego malarza, opoja i artysty z XVII wieku, jest już zakończona. Jak mówi Rafał Nurzyński i laureat głównych, indywidualnych nagród za aktorstwo podczas m.in. Najciekawszych Widowisk Teatralnych, Sceny Młodych, aktualnie licealista z Łukowa;
Nadal mam w planie dostać się do szkoły aktorskiej, chociaż wiem, że jest to trudne. Będę próbował do skutku. Monodram, który dzisiaj zagrałem to było dla mnie duże przeżycie.
Wielkim finałem był kolejny monodram pr. ,,Ja, Maria" inspirowany biografią polskiej noblistki Marii Curie-Skłodowskiej, dotykający problemu równości praw kobiet i mężczyzn, obyczajowości i gorzkiego rozczarowania życiem. Mirella Rogoza-Biel, aktorka Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie, która odegrała pełen napięcia monodram z feministycznym zacięciem za tą kreację otrzymała nagrodę Złotej Maski przyznawaną przez lubelski odział Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji.