Reklama

Reklama

Gm. Kąkolewnica: podpisz skargę, inaczej jej nie rozpatrzą

Opublikowano: pon, 17 sty 2022 07:00
Autor:

Gm. Kąkolewnica: podpisz skargę, inaczej jej nie rozpatrzą - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kąkolewnica, radny Grzegorz Gnych poruszył sprawę skargi, która na początku listopada wpłynęła do Urzędu Gminy. Jej autorami - nie podpisanymi z imienia i nazwiska - miała być Rada Rodziców z I klasy z Olszewnicy. W lutym niepodpisaną skargę z Żakowoli rozpatrywano na forum rady, ale później potraktowano jako anonim. - Nie będzie więcej takiej praktyki - zapowiedział przewodniczący Rady Gminy, Mariusz Majczyna. -Sposób postępowania ze skargą w Żakowoli był błędem - potwierdził sekretarz, Marcin Czyżak.

Reklama

-Czy to prawda, ze jeździł pan po Olszewnicy, by ustalić autorów pisma? - pytał Majczynę radny Piotr Jezierski.

Ten potwierdził. - Szukałem potwierdzenia autorów pisma. Od teraz, jeśli jakiekolwiek pismo do Rady czy Komisji Petycji, Skarg i Wniosków nie będzie podpisane imieniem i nazwiskiem  - nie będzie rozpatrywane.

Radny Sawicki: wyeliminujmy niedociągnięcia

Radny Mirosław Sawicki zwrócił uwagę, że nawet w przypadku anonimów, jeśli zawarte są w nim pomówienia na działanie bądź zaniechanie urzędnika czy kierownika jednostki, podległej gminie - warto przyjrzeć się sprawie i porozmawiać z zainteresowanym.

- Warto rozpatrzyć skargę na urzędnika czy jednostkę podległą, by próbować ustalić  i wyeliminować niedociągnięcia

- Takie kroki podjęto - usłyszał radny.

Radny Jezierski pytał, dlaczego o piśmie nie zostali poinformowani wszyscy członkowie Komisji Petycji, Skarg i Wniosków, by mogli wydać ocenę. - Skarga nie była do końca anonimowa, ktoś przyniósł ją do Urzędu Gminy. Można to zweryfikować na monitoringu - sugerował.

- Przyszła listownie, to był zwykły list - dwukrotnie zaznaczył przewodniczący komisji, Piotr Łątka. Ten ostatni 26 listopada odesłał ją na ades szkoły w Olszewnicy. Proszono w nim o uzupełnienie autorów skargi. - Pan wie o sprawie lepiej ode mnie i pyta- kontrował wątpliwości Jezierskiego.

 

Więcej w najbliższych, papierowych wydaniach "Wspólnoty Radzyńskiej"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy