Reklama

Reklama

Jak wybrać huśtawkę ogrodową? Rozwiązania dla małych i dużych

Opublikowano: 12 marca 2021 13:30
Autor: Artykuł sponsorowany

Jak wybrać huśtawkę ogrodową? Rozwiązania dla małych i dużych - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Huśtawki ogrodowe na dobre wpisały się w krajobraz prywatnych ogrodów. Rytmiczne kołysanie nie tylko daje ukojenie, ale również może stanowić nie lada frajdę. Im wyżej, tym lepiej – zasadę tę wyznają nie tylko dzieci, ale i część dorosłych. Jak jednak wybrać huśtawkę do ogrodu, by spełniła oczekiwania użytkowników? Na co zwrócić uwagę?

Reklama

Huśtawki ogrodowe – różne potrzeby, różne konstrukcje

Wybór huśtawki ogrodowej to wymagające zadania. Na rynku znaleźć można bowiem wiele ciekawych konstrukcyjnie rozwiązań. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza nowoczesne huśtawki ogrodowe. To modele, które wyróżniają się nie tylko wysoką sprawnością działania, ale również atrakcyjnym designem. Dzięki temu świetnie wpisują się w krajobraz ogrodu.

Zanim jednak wybierzesz odpowiadające wzornictwo, zwróć uwagę na ważniejsze kwestie. Jedną z nich jest dostosowanie huśtawki do potrzeb domowników. Żeby mądrze wybrać, w pierwszej kolejności zastanów się, w jaki sposób element będzie wykorzystywany.
    1.     Jeśli ma to być rozwiązanie przeznaczone głównie do użytku przez dzieci, dobrym rozwiązaniem będzie huśtawka ogrodowa wisząca, czyli tzw. bocianie gniazdo. Da ono najmłodszym sporo frajdy. Odpowiednio wybrane może być użytkowane również przez dorosłych.
    2.     Gdy potrzebujesz czegoś do delikatnego kołysania, świetnym wyborem będą bujawki ogrodowe w formie wiszących foteli. To stylowe rozwiązania, które mają na tyle atrakcyjny wygląd i kompaktowe rozmiary, że znajdują zastosowanie nie tylko w ogrodach i na balkonach, ale również w domach. Stanowią bowiem praktyczny, a zarazem oryginalny element dekoracyjny.
    3.     Jeśli szukasz rozwiązania dla całej rodziny oraz odwiedzających Cię gości, sięgnij po huśtawkę ogrodową wolnostojącą z daszkiem. W zależności od rozmiarów i maksymalnego obciążenia pomieści ona od dwóch do kilku osób.Jak wybrać huśtawkę ogrodową? Najczęściej stosowane materiały

Przy wyborze odpowiedniego modelu warto również zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego została wykonana. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza drewniane huśtawki ogrodowe. Świetnie wyglądają one na tle zielonej roślinności. Są również trwałe i odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Warunek jest jeden – drewno musi być odpowiednio zabezpieczone i systematycznie pielęgnowane. Wówczas przez długi czas zachowa swój atrakcyjny wygląd i walory użytkowe.
Sporym uznaniem cieszą się również huśtawki ogrodowe metalowe. W porównaniu z wariantami drewnianymi są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Jednak również muszą zostać odpowiednio zabezpieczone, zwłaszcza przed korozją. Huśtawkom z metalu nie można również odmówić atrakcyjnego wyglądu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze huśtawki ogrodowej?

Jednym z najważniejszych elementów jest stabilność huśtawki ogrodowej. Jeśli jest to model wolnostojący, należy zwrócić uwagę na rozstaw jego nóg, a także możliwość ich zakotwienia w ziemi lub betonie. W przypadku wariantów wiszących trzeba dobrze przyjrzeć się zwłaszcza mocowaniu lin lub łańcuchów.
Istotną kwestią jest również maksymalne obciążenie sprzętu. Im większa nośność modelu, tym więcej osób będzie się mogło huśtać jednocześnie. Żeby zapewnić bezpieczeństwo, należy dobrać maksymalne obciążenie w taki sposób, aby było ono o ok. 10 proc. większe niż waga wszystkich użytkowników korzystających na raz z huśtawki.
Warto również zwrócić uwagę na cenę. Tanie huśtawki ogrodowe mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem tylko z pozoru. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie należy brać ich pod uwagę. Trzeba tylko baczniej przyjrzeć się ich wykonaniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE