Sprawa idzie w dobrym kierunku
- powiedział dla jednego z lokalnych portali zastępca burmistrza Radzynia, Tomasz Stephan. Burmistrz Radzynia odbył w sprawie przejęcia przez miasto pałacu spotkanie z wojewodą lubelskim. Podobno dobrze rokujące.
Zgodnie stwierdzamy, że ten pałac jest ogromny i robi mocne wrażenie, które jeszcze potęguje pustka, bo obecnie nie ma w nim żadnego muzeum czy hotelu. Jesteśmy bardzo ciekawi, co dalej wydarzy się z tym miejscem i jak zostanie ono zagospodarowane
- tak oto o radzyńskiej perełce pisali Podróżniccy, którzy w tamtym roku uczynili go jednym z bohaterów swojej akcji "Polska z drona".
Renowacja i ciekawe zagospodarowanie Pałacu wymaga olbrzymich środków finansowych i dobrej koncepcji.
Pałacem interesowały się ostatnio duże media, z TVP Lublin na czele:
Konserwator zabytków ściśle określił na jakie cele można wykorzystać zabytkowe wnętrza. Obiekt musi być między innymi udostępniony dla mieszkańców i turystów. Miasto będzie musiało spełnić wszystkie te wymagania i wskazać w jaki sposób chce utrzymywać pałac oraz jak będzie pozyskiwać pieniądze na prace konserwatorskie w pałacu. Obecnie zabytek należy do Skarbu Państwa, a zarządza nim starostwo. Budynek jest wciąż wynajmowany. Od kilku lat kolejni najemcy sukcesywnie wyprowadzają się z obiektu. Tymczasem pieniądze są niezbędne, bo pałac nie jest w najlepszym stanie.
- czytamy na stronie internetowej TVP.
Na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się już 29 stycznia, Rębek zdradzi więcej szczegółów oraz poinformuje o pierwszych krokach jakie wykona, by pałac odzyskał swój blask. Poinformujemy Was oczywiście o postępach w tym temacie.
Jak myślicie - czy Jerzemu Rębkowi uda się przywrócić dawną świetność Pałacu i sprawić, że nie będzie on świecił pustkami?