Reklama

Reklama

Wójt gm. Kąkolewnica: Oby taki miesiąc zdarzył się jeszcze raz, w 2022 r.

Opublikowano: śr, 24 lis 2021 06:00
Autor:

Wójt gm. Kąkolewnica: Oby taki miesiąc zdarzył się jeszcze raz, w 2022 r. - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości -Te pieniądze spadły nam jak z nieba - tak wójt Anna Mróz skomentowała ostatni, pełen dobrych wiadomości dla gminy, listopad.

Reklama

W ramach konkursu "Rosnąca odporność" gmina otrzymała milion złotych. - Chciałabym, żeby był to wkład własny w nasze nowe, nowoczesne przedszkole. Mam nadzieję, że państwo to poprzecie - zwróciła się do radnych na ostatniej sesji wójt Anna Mróz.

15 listopada Kąkolewnica otrzymała grant w wysokości 239 tys. "Cyfrowa gmina"

Przeznaczymy to na cyfryzację urzędu w nowoczesne technologie, szkolenia kadry, zaklup specjalistycznego sprzętu, na zabezpieczenia. Stworzona zostanie nowoczesna strona interentowa gminy, spełniająca nowoczesne normy oraz monitoring

- poinformowała Mróz.

2, 6 mln na wodociągi i kanalizację

Z Ministerstwa Finansów gminie przyznano dotację 300 tys. na wodociągi i zaopatrzenie w wodę. 2 369 132 to z kolei kwota otrzymana na uzupełnienie subwencji ogólnej, na wsparcie finansowe inwestycji w zakresie kanalizacji. -Te pieniądze spadły jak z nieba. Akurat jesteśmy w trakcie przetargów i są nam bardzo potrzebne - podkreśliła wójt. Gmina ma wydatkować pieniądze na oba cele w latach 2021-24. W listopadzie zakończono budowę zbiornika żelbetonowego na osad oczyszczalni. Wartość zadania to 428 tys. - Nie będziemy już wozić do innych gmin naszego osadu - skomentowała Mróz.

Dobre wieści ws solarów i fotowoltaiki

16 listopada wójt podpisała aneks do umowy o dofinansowanie montażu instalacji OZE. - Zmniejszyła się liczba instalacji solarnych. Fotowoltaika pozostała na tym samym poziomie. Udało nam się utrzymać kwotę dofinansowania 2 mln - relacjonowała Mróz. - Wkład wzrósł do 60%. Oznacza to, że w 2022 r. po rozliczeniu projektu będziemy zwracali mieszkańcom część pieniędzy, które wpłacili. Instalacje będą po prostu tańsze.

 

7 milionów na drogi

17 listopada gmina otrzymała wstępną promesę, dotyczącą dofinansowania inwestycji strategicznych "Polski Ład". To 7,315 mln zł. - Od jej otrzymania mamy pół roku na ogłoszenie przetargu na remonty 20 odcinków dróg gminnych.

 

Mróz: trzeba cierpliwości i zrozumienia

- Widzicie nasze starania, na każdą miejscowość w gminie przyjdzie kolej. Mam nadzieję, że na koniec kadencji zobaczycie, że w każdej wsi będzie coś zrobione - podsumowała wójt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Karol

  Okrągły milion to za duże pieniądze,żeby je roztrwonić na jakieś głupoty - tu parę groszy, tam parę groszy a w sumie nikt nie poczuje zmiany. Przedszkole to bardzo dobry pomysł bo p. Mróz to już 3 wójt a problem wciąż nie rozwiązany i przedszkolaki w pomieszczeniach po mieszkaniach nauczycielskich się gnieżdżą, najgorsze warunki mają w całej gminie... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -0

  Ja

  To ja się szczepiłam żeby teraz wójt zbudowała przedszkole w Kąkolewnicy, wszystko tylko w Kakokewnicy, po co budować jak szkoła pusta stoi wyremontowana, mało dzieci, a u nas w Grabowcu też pusta można zrobić przedszkole to marnotrastwo już dwa projekty na szkoły były robione teraz na przedszkole czy ktoś wreszcie się zastanowi na wydawaniem bezse... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -0

  Mieszkaniec

  A OSADY z tego co wiem to wozone były na ul. Południowa i Żakowoli starej, a nie do innych gmin...Ktos chyba nie mówi prawdy?? . Jak się mylę to może mnie ktoś sprostuje??

 • 2 miesiące temu | ocena +13 / -0

  Jaśka

  Te "sukcesy" to pewnie zasługa zdrady politycznej Pani Wójt. Czy ona nie wie jak kończą zdrajcy???