reklama

Koronawirus: Szpital tymczasowy w Lublinie nie przyjmuje już pacjentów. Kończy działalność

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Katarzyna Link/LUW

Koronawirus: Szpital tymczasowy w Lublinie nie przyjmuje już pacjentów. Kończy działalność - Zdjęcie główne

Konferencja prasowa Lecha Sprawki | foto Katarzyna Link/LUW

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Szpital tymczasowy na Targach Lublin kończy działalność. Dodatkowo w szpitalach w województwie będzie mniej miejsc dla pacjentów z koronawirusem.
reklama

Aktualna sytuacja epidemiczna na terenie województwa lubelskiego była poruszana na czwartkowej (31 marca) konferencji prasowej zorganizowanej przez wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę.
 
- Dzisiaj w kraju potwierdzono 4997 zakażeń koronawirusem, na terenie województwa lubelskiego 418. Gdybyśmy to porównali do sytuacji sprzed tygodnia, to tych zakażeń jest znacznie mniej. Dynamika spadku jest dosyć wysoka. Widoczna jest również w statystyce zgonów. Dzisiaj 4 zgony, tydzień temu było ich 9. Jeśli chodzi o zajęte łóżka na oddziałach II poziomu, mamy dzisiaj hospitalizowanych 356 pacjentów, w tym 28 na łóżkach respiratorowych - mówił Lech Sprawka.

Pojawił się też wątek szpitala tymczasowego mieszczącego się na Targach Lublin przy ul. Dworcowej. Zgodnie z decyzją wojewody, 21 marca szpital przestał przyjmować pacjentów. Placówka działała 16 miesięcy.

- Dzisiaj Szpital Tymczasowy kończy swoją działalność. Już nie ma żadnego pacjenta. Ostatni pacjent został wypisany. Natomiast cały system lecznictwa szpitalnego w województwie lubelskim przechodzi w taki tryb pracy, jaki był charakterystyczny w okresie przed pandemią. Będą funkcjonowały szpitale z oddziałami zakaźnymi, co nie oznacza, że te oddziały dedykowane są tylko koronawirusowi, to dotyczy wszystkich chorób zakaźnych - wyjaśniał wojewoda.

Będą to takie placówki jak: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, Arion w Biłgoraju, Szpital Wojewódzki w Chełmie, Szpital Jana Bożego w Lublinie, Instytut Medycyny Wsi w Lublinie, Szpital Kliniczny PSK 1 w Lublinie, Szpital Powiatowy w Łukowie, Szpital Powiatowy w Puławach, Szpital Powiatowy w Tomaszowie Lubelskim. Łącznie na tych oddziałach mają znajdować się 271 łóżek, w tym 49 dla dzieci. Dla dzieci jest oddział w Szpitalu Jana Bożego i w Szpitalu w Puławach i Tomaszowie Lubelskim.Z kolei Dla dorosłych będzie 222 łóżek.

- Liczba obecnie hospitalizowanych osób jest wyższa niż ta liczba miejsc w oddziałach zakaźnych. Oznacza to, że zarówno w tych szpitalach, jak również innych szpitalach, w których są"pacjenci covidowi”, one pozostają, z tym że w szpitalach, gdzie są oddziały zakaźne, będzie to stan "pacjentów covidowych” wyższy niż stan rejestrowy łóżek. Będą to również pacjenci w szpitalach, które nie mają oddziałów zakaźnych, ale wiemy już jak z takimi pacjentami postępować. Przechodzimy w normalny tryb funkcjonowania lecznictwa w zakresie COViD - przekazał Sprawka.

Sprawdź portal Lublin24, bądź na bieżąco!

reklama
Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama