Reklama

Dobro wraca. Mieszkańcy gminy Czemierniki zbierali do puszek na pomoc pogorzelcom. Pomoc jest wciąż potrzebna

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie 10 listopada mimo akcji gaśniczej 5 oddziałów straży pożarnej ( 3 samochody JRG, OSP Bełcząc, OSP Czemierniki) nie udało się uratować przed płomieniami drewnianego domu w Bełczącu. Spaliło się wnętrze domu oraz dach. Strażacy wstępnie oszacowali szkody na 200 tys.zł, rodzina została bez dachu nad głową. Sąsiedzi, radni oraz wójt ruszyli z pomocą, ogłosili zbiórkę datków do puszek na rzecz poszkodowanej rodziny.

 Akcja była prowadzona w  niedzielę 14 listopada. w Bełczącu oraz 21 listopada  w pozostałych sołectwach gminy Czemierniki. Z inicjatywy Wójta i Rady Gminy, zbierane były datki na rodzinę Ozonków z Bełcząca, którym spalił się 10 listopada dom rodzinny.

Łącznie zebrano 60969,50 plus 20 Euro. DZIĘKUJEMY!

 - Serdecznie dziękujemy w imieniu rodziny oraz Wójta Gminy i Radnych Gminy za tak duży pozytywny odzew mieszkańców. Każda wpłata była cenna i na pewno będzie dobrze zagospodarowana przez poszkodowanych w pożarze. Pamiętajmy, że dobro wraca. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wpłaty oraz wszystkim tym, którzy zbierali pieniądze, a wiec radnym, sołtysom, strażakom i pozostałym mieszkańcom, którzy się zaangażowali w akcję - mówi Arkadiusz Filipek, wójt gmkiny Czemierniki. 

 

 Łącznie zebrano 60969,50 plus 20 Euro. 

Jeśli ktoś chciałby jeszcze pomóc mozna wpłacać pieniądze otwierając link : https://zrzutka.pl/ucdxep

 

Na pomoc w odbudowie domu po pożarze

Opis zrzutki :  W środę 10 listopada 2021 r. we wsi Bełcząc (gmina Czemierniki, powiat radzyński, województwo lubelskie) spalił się dom mojej mamy i braci, w którym dorastałam i się wychowywałam. Był to 40-letni drewniany dom, który został wyremontowany niespełna 2 lata temu. W ostatnim czasie poczyniono wiele inwestycji – docieplono budynek, wymieniono dach, zainstalowano kolektory słoneczne, zaciągnięto kredyt celowy na instalację paneli fotowoltaicznych. Niestety pożar zabrał nam dach nad głową i zniszczył efekty ciężkiej pracy włożonej w remonty i modernizację domu rodzinnego. Spalone zostały poza tym dokumenty, historie leczenia, różnego rodzaju pamiątki oraz wiele rzeczy osobistych domowników. Straty po pożarze wstępnie oszacowano na 200 tys. zł. Ze względu na szeroką skalę zniszczeń dom nie nadaje się do jakiegokolwiek remontu - konieczne będzie jego zburzenie i wybudowanie nowego lokum od podstaw. Celem zbiórki jest wspomniana kwota 200 tys. zł biorąc pod uwagę aktualny wzrost cen materiałów budowlanych na rynku. Sytuacja materialna mojej rodziny nie pozwala na zgromadzenie tak dużej sumy pieniędzy samodzielnie dlatego prosimy ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu środków na pomoc w odbudowie spalonego domu. Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę. W tym miejscu chciałabym również podziękować mieszkańcom wsi Bełcząc oraz znajomym, rodzinie, mieszkańcom sąsiednich wsi za ogromne wsparcie i okazaną pomoc – zarówno duchową jak i materialną, za błyskawiczne zapewnienie dachu nad głową, wyposażenie w ubrania na zmianę, pościel, ręczniki oraz produkty pierwszej potrzeby co sprawiło, że łatwiej nam się było odnaleźć w nowej rzeczywistości. Serdeczne podziękowania każdemu z osobna - opisuje Elżbieta Wiśniecka. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy