reklama
reklama

Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na III i IV koncert XLI DKL

Opublikowano:
Autor:

Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na III i IV koncert XLI DKL - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskieImprezy odbywają się pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego oraz Burmistrza Radzynia Podlaskiego. Wstęp wolny.
Reklama lokalna
reklama

Pierwszy z nich KONCERT „STABAT MATER” Giovanniego Battisty Pergolesiego odbędzie się już 6 października 2024 r. (niedziela) godz. 18.00 w kościele Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim w wykonaniu radzynianki Agny Bryjan – sopran i Barbary Kaczyńskiej – mezzosopran oraz Kwintetu smyczkowego MASOVIA String Quartet plus w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz – I skrzypce, Emilia Walasek-Gorczyca ,– II skrzypce, Tomasz Karwan – altówka, Jakub Pożyczka – wiolonczela, Piotr Kochel – kontrabas.

 

 

Agny Bryjan (Agnieszka Kadłubowska) – to polska sopranistka, solistka operowa, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu oraz Wydziału Instrumentalnego w klasie gitary klasycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Współpracuje ze znanymi polskimi orkiestrami i dyrygentami. W swoim repertuarze posiada arie operowe, operetkowe i musicalowe, partie oratoryjne jak również pieśni kompozytorów polskich, francuskich, angielskich, rosyjskich, hiszpańskich i niemieckich. Występowała z recitalami w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Izraelu.

reklama

 

Barbara Kaczyńska – mezzosopran, śpiewaczka, muzykoterapeuta, absolwentka szkoły muzycznej II stopnia na kierunku śpiew solowy. Śpiewu klasycznego uczyła się u Krystyny Betley, prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. agaty Młynarskiej-Klonowskiej, Jagny Sokroskiej-Kwiki.

 

 

 

 

Drugi KONCERT „Romantycznie i filmowo” 11 października 2024 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali widowiskowo-kinowej "Oranżeria" Radzyńskiego Ośrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim wykonają wirtuozi instrumentów: Łukasz Długosz – flet, Agata Kielar-Długosz – flet i Carlos Peña Montoya – harfa. W programie utwory: W. Żeleńskiego, L. Delibesa, J. Iberta, K. Lipińskiego, C. Salzedo, E. Morricone, A. Wesołowskiego, P. Gauberta, W. Kilara, B. Andresa i A. Piazzolli ŁUKASZ DŁUGOSZ – uznany przez międzynarodowych krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą.

reklama

 

Agata KIELAR-DŁUGOSZ – wybitna polska flecistka, propagatorka muzyki polskiej. Absolwentka studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz w Hochschule für Musik w Weimarze oraz Yale University w New Haven. Laureatka międzynarodowych konkursów fletowych. 

 

Carlos PEÑA MONTOYA – od roku 2012 jest I harfistą Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku. W 2014 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie prof. Helgi Storck w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i rozpoczął swoją aktywność jako pedagog, ucząc gry na harfie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz w Szkole Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni.

reklama

 

Kierownictwo organizacyjne Agnieszka Jeż, prezes Zarządu Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego – głównego organizatora DKL. Współorganizatorami wydarzeń są: Parafia pw. św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim, Radzyński Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama