reklama
reklama

Robert Rosiński, trener Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin "RAPTOR" wraca z Nepalu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Robert Rosiński, trener Radzyńskiego  Klubu Karate Kyokushin "RAPTOR" wraca z Nepalu  - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie - Czuję się jak nowo narodzony pod wieloma względami – relacjonuje Robert Rosiński, trener Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin "RAPTOR" 2 Dan, kierownik Zespołu Administracji Szkół w Wohyniu.
reklama

- Chciałbym zacytować słowa mojego guru Wojciecha Kurtyki "wielki wysiłek, strach i cierpienie, usuwa z nas wszelkie nieistotne plewy" - mówi szcześliwy. Na długą rozmowę z naszym himalistą już jesteśmy umówieni, tymaczasem publikujemy kilka zapierających dech w piersi zdjęć z wyprawy.

 

Robert jest uczestnikiem wyprawy z fundacją "Mała Polska w Nepalu". Celem była tzw. EBC Everest Base Camp 5535 mnpm. Jest to szlak trekkingowy. - Oczywiście po drodze byłem oddać hołd naszym himalaistom pod południową ścianą Lhotse, gdzie stoi tzw. czortem Kukuczki, a tak naprawdę czortem upamiętniający trzech Polaków l. Rafał Chołda, który jesienią 1985 roku, podczas odwrotu z nieudanego ataku szczytowego w zespole z J. Kukuczką i R. Pawłowskim odpadł od ściany w niezaporęczowanym terenie śnieżno-skalnym na wysokości 8000 m, spadł w kilkukilometrową przepaść i zginął na miejscu - opowiada. Czesław Jakiel, lekarz wyprawy z jesieni 1987 roku, który zginął raniony podmuchem fali uderzeniowej lawiny seraków na lodowcu na wysokości 5300 metrów w czasie podejścia do obozu I. Jerzy Kukuczka, polski bohater narodowy, określany przez alpinistów z całego świata i specjalistyczne media jako „najlepszy himalaista wszczechczasów”, który jesienią 1989 roku odpadł ze ściany na wysokości 8200 metrów i spadł do jej podnóża ponosząc śmierć na miejscu. Jego partnerem był R. Pawłowski, jednak łącząca ich lina nie wytrzymała impetu upadku i pękła.

reklama

 

 Pod południową ścianą Lhotse, ku pamięci wspinaczy, zawsze chciałem tam być, na tym symbolicznym skrawku Polski

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama