Podajemy szczegółowy plan i regulamin niedzielnej wyprawy radzyńskich cyklistów. Każdy może dołączyć :
TERMIN 24 KWIETNIA / NIEDZIELA Wyjazd o godz. 14.00 sprzed Pływalni Aqua Miś.
ORGANIZATORZY 1. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim 2. Radzyńska Grupa Rowerowa „I LO i Przyjaciele”
WARUNKI UCZESTNICTWA 1. Dobry stan zdrowia 2. Udział w rajdzie jest bezpłatny 3. Każdy uczestnik musi zaakceptować i przestrzegać zapisy niniejszego regulaminu 4. Uczestnicy rajdu muszą posiadać niezbędną wiedzę i umiejętności poruszania się po drogach 5. Uczestnicy niepełnoletni muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych 6. Każdy uczestnik tuż przed startem musi wpisać się na listę startową 7. Uczestnicy niepełnoletni powinni posiadać Karty Rowerowe 8. Od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnicy rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie.
OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW W CZASIE RAJDU 1. Przestrzeganie Regulaminu oraz podporządkowanie się decyzjom kierownictwa Rajdu. 2. Posiadanie sprawnego roweru wyposażonego zgodnie z obowiązującymi przepisami 3. Poruszanie się zgodnie z zasadami ruchu drogowego. 4. Posiadanie dowodu osobistego lub innego dokumentu oraz okazanie go na każde żądanie organizatora. 5. Nieprzestrzeganie Regulaminu może spowodować usunięcie z Rajdu.
INFORMACJE DODATKOWE 1. W czasie jazdy w kilku kolumnach konieczne jest zachowanie odległości co najmniej 200 metrów między poszczególnymi kolumnami, a każda grupa nie może przekroczyć 15 osób. 2. Rajd odbywa się przy nieograniczonym ruchu drogowym, więc uczestnicy muszą zachować szczególną ostrożność i znać zasady ruchu drogowego. 3. Organizator zastrzega sobie prawo do uzasadnionych zmian dotyczących przebiegu trasy oraz interpretacji niniejszego Regulaminu.
PLANOWANA TRASA I PRZEBIEG IMPREZY Spotykamy się przed 14.00 przy Pływalni Aqua Miś i wspólnie przejeżdżamy na Cmentarz Żydowski na ulicy Lubelskiej. Będzie to pierwszy punkt naszego wyjazdu, zapoznamy się z tragiczną historią tego miejsca i przy okazji zobaczymy efekty społecznej pracy między innymi członków RGR „I LO i Przyjaciele” przy porządkowaniu terenu cmentarza. Przez Niewęgłosz i Skoki pojedziemy następnie do Czemiernik. Zjeżdżając w dół do Czemiernik musimy szczególnie uważać, gdyż skręcamy tu w lewo. Droga ta zaprowadzi nas do Pałacu Firlejów, ale po drodze zatrzymamy się przy „Grubym Michale” (głaz narzutowy) oraz Cmentarzu Żydowskim, będącym głównym celem w tej miejscowości. Cmentarz Żydowski w Wohyniu to punkt następny. Spod Pałacu w Czemiernikach do Wohynia jest sporo do przejechania (ok. 15 km.) a pojedziemy przez Świerże i Suchowolę. Na tym odcinku znajdziemy też dobre miejsce na tradycyjną grochówkę, kawę i chwilę odpoczynku. Po krótkim pobycie w Wohyniu jedziemy dalej. Za Bezwolą przejedziemy przez krajową drogę 63 i tu także musimy zachować szczególną ostrożność. Ossowa i Przegaliny Małe to kolejne punkty, w których poruszymy sprawy bolesnej historii narodu żydowskiego. Niestety nie pojedziemy do Komarówki, gdyż cała trasa i tak liczyć będzie ok. 60 km. Obiecujemy jednak, że akurat tam pojedziemy już za kilka tygodni w ramach jednego z kolejnych rajdów. Z Ossowy pojedziemy do Lisiowólki i dalej przez Ustrzesz do Radzynia. Być może uda się pojechać skrótem z ominięciem Ostrówek, ale to jeszcze do sprawdzenia i zależeć będzie od stanu tej drogi. Tak jak pisaliśmy, będzie to ok. 60 kilometrów a dodając jeszcze przerwy i odpoczynek zajmie to 5,5 - 6 godzin. Przynajmniej taki jest plan.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.