reklama
reklama

Zaproszenie na wystawę poświęconą urodzonemu w Radzyniu Tadeuszowi Myckowi (1923-2019) i na spotkanie z jego córką

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zaproszenie na wystawę poświęconą  urodzonemu w Radzyniu Tadeuszowi Myckowi (1923-2019) i na spotkanie z jego córką  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskieArchiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim przygotowuje wystawę poświęconą Tadeuszowi Myckowi (1923-2019). W dniu 30 września 2021 r., o godzinie 17.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim odbędzie się otwarcie wystawy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z córką Tadeusza Mycka - Anną Mycek-Wodecką.
reklama

„Tadeusz Mycek (1923-2019) – harcerz, żołnierz AK, architekt, rysownik, publicysta”

 

Wystawa zorganizowana z okazji Dnia Archiwisty wpisuje się w projekt realizowany przez archiwa państwowe „Archiwa Rodzinne Niepodległej”. Celem wystawy jest zaprezentowanie spuścizny dr inż. Tadeusza Mycka, urodzonego w Adamkach k/ Radzynia, harcerza z drużyny Lisowskiego, żołnierza AK Oddziału Szarugi, architekta, rysownika i publicysty. Materiały przekazane do Archiwum Państwowego w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim przez córką - Annę Mycek-Wodecką w 2019 i 2020 r. to wyjątkowe źródło zarówno do historii, w tym historii lokalnej, jak i szeroko pojętej historii architektury. Wykonane przez autora projekty i rysunki to utrwalony ręką artysty wizerunek miast - Radzynia, Lublina, Warszawy, Łodzi, Słupska, Lwowa, Wilna i wielu innych miast Polski i z zagranicy. Miast, z którymi związane było jego życie osobiste i zawodowe, które zwiedzał. Zachowane projekty, prace naukowe oraz bogata spuścizna publicystyczna to gotowa pomoc w edukacji młodego pokolenia architektów i urbanistów.

reklama

Artykuły i publikacje ilustrowane przez autora to nie tylko przekaz myśli i doświadczenia architekta, ale także rozważania na temat przestrzeni, sztuki, prezentacja biografii niezwykłych ludzi, w tym architektów. Teksty dotyczące architektury przygotowane na przestrzeni kilkudziesięciu lat są dziś wyjątkowym źródłem ukazującym jak zmieniały się polskie miasta, z jakimi problemami borykano się podczas ich przebudowy, i jakie zmiany niesie współczesność. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z córką Tadeusza Mycka – Anną Mycek-Wodecką, malarką i grafikiem. Wystawa dostępna będzie w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim do 22 października 2021 r. Zaprasza -  dr Joanna Kowalik-Bylicka. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama