Reklama

Reklama

Przed nami III koncert DKL

Opublikowano: pt, 17 wrz 2021 05:25
Autor:

Przed nami III koncert DKL - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na III koncert XXXVIII DKL, który odbędzie się w piątek 24 września 2021 r. o godz. 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Wystąpią pedagodzy radzyńskiej i łukowskiej szkoły muzycznej: flecistka – Paulina Zielińska i pianista – Tomasz Wojtaś.

Reklama

W wykonaniu pedagogów radzyńskiej i łukowskiej szkoły muzycznej usłyszymy prawdziwe muzyczne perełki: II Suitę orkiestrową h-moll BWV 1067 mistrza baroku – Jana Sebastiana Bacha, Earth Takatsugu Muramatsu – japońskiego twórcy muzyki filmowej, Sonatę 1 – amerykańskiego kompozytora Erica Ewazena, Hypnosis i Orange Dawn – najbardziej innowacyjnego flecisty w Wielkiej Brytanii Iana Clarke, Sonatę Medjugorską cenionego w świecie polskiego kompozytora Łukasza Wosia oraz Regrets and Resolutions Garego Schockera – bardzo popularnego wśród flecistów twórcy muzyki współczesnej.

Wstęp wolny – obowiązują ograniczenia sanitarne (prosimy o zabranie maseczek).

Patronat honorowy nad festiwalem objęli Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek.

Koncert dofinansowany został ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Paulina Zielińska – flecistka, chórzystka, dyrygentka i pedagog. Ukończyła Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiowała dyrygenturę chóralną oraz flet a także Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – filię w Białymstoku, gdzie ukończyła studia magisterskie z fletu. Praktykę orkiestrową, poza studenckimi orkiestrami symfonicznymi i dętymi, zdobywała w wielu znakomitych zespołach takich jak: Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu, Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu, CoOperate Orchestra - wykonującą głównie muzykę filmową czy Polish Symphony Orchestra, z którą na przełomie lat 2017/2018 odbyła trasę koncertową po Chinach. Jako chórzystka śpiewała w wielu najwyższej klasy zespołach takich jak: Polski Narodowy Chór Młodzieżowy (2013 i 2014) koncertując w największych miastach w Polsce oraz Portugalii, Zespół Wokalny Minimus, Chór Kameralny "Musica Viva" Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu czy Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu (Paderewski Chamber Choir), z którym w latach 2013-2018, często jako solistka, zdobywała główne nagrody na najważniejszych konkursach chóralnych w Polsce i za granicą, w tym m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT (2015), Grand Prix Greg International Choir Festival w Bergen, w Norwegii (2016), Grand Prix 25. International Choir Festival and Competition of Sacred Music CANTATE DOMINO w Kownie na Litwie (2017) oraz wyróżnienie na Konkursie Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu (2018). Od r. 2018 jest członkiem chóru projektu "Queen Symfonicznie", z którym wystąpiła na ponad 50 koncertach niemal we wszystkich największych salach koncertowych w Polsce. Prowadzi klasę fletu w PSM I st. w Radzyniu Podlaskim a także klasę fletu oraz chór w PSM I st. w Łukowie. 

Tomasz Wojtaś – pianista, pedagog związany z ziemią radzyńską. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim w klasie prof. Z. Pietrzaka, gdzie pracuje obecnie jako nauczyciel fortepianu i akompaniator. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. T. Chmielewskiego. Laureat II nagrody na XIII Międzynarodowym Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej. Jako pianista towarzyszący był wielokrotnie nagradzany za wyróżniający akompaniament na konkursach i przesłuchaniach ogólnopolskich. Dyrektor PSM I st. im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie. Jako solista i kameralista koncertował w kraju i za granicą (Francja, Litwa). Wielokrotnie występował podczas wcześniejszych edycji Dni Karola Lipińskiego, a jego interpretacje (zwłaszcza muzyki F. Chopina) cieszyły się dużym uznaniem publiczności.

 

W finale tegorocznej edycji Dni Karola Lipińskiego wystąpi Trio Voytek Proniewicz & Roshko Brothers. 9 października 2021 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej kina „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury – w 160. rocznicę śmierci Karola Lipińskiego – zabrzmi muzyka wybitnego radzynianina.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.