Reklama

Reklama

Czyste środowisko i czysta gra w Kąkolewnicy

Opublikowano: 27 października 2020 11:11
Autor: red.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci same ustalają zasady gry, potem za ich przestrzeganie sędzia przyznaje punkty. Uczą się zasad fair play i dbają o klimat. W piątek 23 października 2020 r. w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy odbył się Fair Play Festival & Global Goals.

Reklama


W Festiwalu wzięli udział uczniowie z klasy II a wraz z wychowawczynią Jolantą Mańko oraz z klasy II b z wychowawczynią Zofią Domańską oraz Katarzyną Stefańską  - nauczycielem wspomagającym.


Głównym naszym celem przewodnim, do którego dążymy biorąc udział w FAIR PLAY PROGRAM jest zwrócenie większej uwagi na poprawę warunków w dziedzinie klimatu „Życie Na Lądzie”. Dzieci wcześniej przygotowywały prace plastyczne związane z tym zagadnieniem, teraz rozegrały turniej piłkarski – tłumaczy nauczyciel wychowania fizycznego oraz lider zespołu Jacek Karwowski. Dzieci rozgrywały między sobą mecze, ustalając wcześniej własne reguły – np. za gola strzelonego przez dziewczynkę punkty liczyły się podwójnie. Sędziowali i nad bezpieczeństwem młodszych kolegów czuwali wolontariusze z klasy ósmej.


- Chciałbym też podziękować osobom i instytucjom wspierającym naszą akcję. Naszymi partnerami są Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, FIFA Foundation, Streetfootballworld, Fundacja ORLEN, Gmina Kąkolewnica, Zespół Oświatowy w Kąkolewnicy, Klub Sportowy Lesovia Trzebieszów, Lokalna Grupa Działania „Zapiecek” oraz Uczniowski Klub Sportowy Victoria Kąkolewnica, zaś w organizację zaangażowani byli Iwona Chmielewska – dyrektor Zespołu Oświatowego w Kąkolewnica, Marzena Siłuch – wicedyrektor Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy, Krzysztof Brygoła – nauczyciel wychowania fizycznego, Zbigniew Smółko - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Radzyńskiego oraz dziennikarz tygodnika Wspólnota Radzyńska oraz wolontariusze z drużyny Fair Play Kąkolewnica – uczniowie z klasy VIII „b” - podkreśla Jacek Karwowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -0

    JK

    :) Widzę, że jest przynajmniej jeden "krytyk" co ukrywa się pod kryptonimem LRA. Dziękuję za wyrażenie opinii, chociaż muszę zaprzeczyć stwierdzeniu cyt."Nie wspomniał że robi to dla siebie w godzinach pracy..." Jestem za wolnością słowa, ale proszę pana LRA o pisanie prawdy bo nie ładnie jest wypowiadać się publicznie o działaniach innych osób związanych z promocją sportu w naszym radzyńskim oraz łukowskim powiecie nie posiadając wystarczającej wiedzy co do prowadzenia i organizowania różnorodnych imprez czy turniejów sportowych. Chętnie pana LRA wysłucham co ma do zaoferowania społeczności lokalnej w dziedzinie sportu. Zapraszam do organizacji, może pan LRA chętnie przedstawi wszystkim czytelnikom Tygodnika Wspólnoty Radzyńskiej swoje perspektywy promocji sportu na przyszłość... Pozdrawiam :)

  • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -1

    LRA

    Czego się nie robi dla fame-u. Tylko zdjęcia i rozgłos = pan JK. Nie wspomniał że robi to dla siebie w godzinach pracy zwalniając dzieci z lekcji, a wszystko na Trzebieszów zarejestrowane.