reklama

Spotkanie z Agatą Grzybowską

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z Agatą Grzybowską - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościRadzyński Ośrodek Kultury i Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Lubelski zapraszają na spotkanie autorskie połączone z promocją albumu Agaty Grzybowskiej pt. "9 bram, z powrotem ani jednej".

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 1 grudnia 2017 roku o godzinie 18:00 w sali kameralnej ROK (nr 13).

"Mówisz, że mieszkam na końcu świata? Koniec świata jest tam, na lewo. Ja mieszkam za nim."

Długo oczekiwany debiut książkowy Agaty Grzybowskiej, jednej z najbardziej utalentowanych polskich fotoreporterek, pracującej dla Gazety Wyborczej. Grzybowska przedstawia 9 osób, które z różnych przyczyn i życiowych wyborów postanowiły porzucić życie w mieście i osiedlić się w Bieszczadach. Bieszczady, które dla jednych są symbolem wolności oraz bezpośredniego, namacalnego kontaktu z naturą, stały się dla nich pułapką, z której nie potrafią się wydostać. Żyją z dala od ludzi, często bez prądu i bieżącej wody, w chatach, które sami zbudowali. Dlaczego podjęli takie decyzje? Co nimi kierowało? Przed czym uciekali? Co chcieli w ten sposób osiągnąć? Czy są dla nich samotność i melancholia? To tylko niektóre pytania, na które Grzybowska stara się odpowiedzieć w swojej książce "9 bram, z powrotem ani jednej".

Składająca się z dwóch części książka Grzybowskiej zawiera niezwykle wyraziste portrety oraz krajobrazy wydrukowane w quadtonie, którym towarzyszą kolorowe polaroidy oraz zapadające w pamięć ręcznie spisane wywiady. Wszystkie zdjęcia do książki zostały wykonane podczas kilku zimowych pobytów Grzybowskiej w Bieszczadach. Wydrukowane na najwyższej jakości papierze niepowlekanym, "9 bram, z powrotem ani jednej" są doskonałą (nie tylko wizualną) lekturą na długie jesienno-zimowe wieczory.

Agata Grzybowska - ur. w 1984 roki, mieszka w Warszawie. Fotoreporterka pracująca dla Gazety Wyborczej (od 2012 r.). Absolwentka Wydziału Fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Współzałożycielka kolektywu fotograficznego inPRO zajmującego się popularyzacją fotografii prasowej i foto-dziennikarstwa. Stypendystka programu Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017 r.). Zwyciężczyni nagrody Zdjęcie Roku w konkursie BZ WBK Press Foto 2015 za zdjęcie wykonane w Czarny Czwartek na kijowskim Majdanie. Laureatka drugiej nagrody w kategorii Fotocast (za materiał "Zabić geja") w konkursie Grand Press Photo 2013. Wspólnie z Wojciechem Karpieszukiem wygrała także kategorię ObserwaTor w konkursie Studenckie Nagrody Dziennikarskie MediaTory 2013. Jej zdjęcia były nominowane do wielu prestiżowych nagród, w tym do Grand Press Photo (2014 r.) oraz Amnesty International (2013 r.). Agata Grzybowska podróżuje dookoła świata fotografując ludzi w trudnych, często skrajnych sytuacjach. Pracowała w Egipcie, Indiach, Rumunii, Syrii, Ugandzie oraz na Ukrainie. Jej prace były prezentowane na wystawach indywidualnych w Polsce (m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu oraz Galerii FF w Łodzi) oraz w Rumuńskim Instytucie Kulturalnym w Bukareszcie (Rumunia).

9 bram, z powrotem ani jednej" Agaty Grzybowskiej

Fotografie: Agata Grzybowska

Wstęp: Stefano de Luigi, VII Photo

Projekt i skład książki: Aneta Kowalczyk

Okładka: twarda z dwoma grzbietami

Format: 240×327 mm

Liczba stron: 200

Liczba zdjęć: 66 (quadtony) + 8 (kolorowe)

Wersja językowa: polska

Rok wydania: 2017

Wydawca: BLOW UP PRESS

ISBN: 978-83-939917-5-4

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE