reklama
reklama

Do końca marca można zgłaszać wnioski do konkursu grantowego w ramach projektu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 5". Np. na działania integracyjne z Ukraińcami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Do końca marca można zgłaszać wnioski do konkursu grantowego  w ramach projektu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 5".  Np. na działania integracyjne z Ukraińcami  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskieZwiązek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych i Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej ogłaszają konkurs grantowy w ramach projektu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 5". Edycja 2022 sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
reklama

 - W związku z zaistniałą dramatyczną sytuacją za wschodnią granicą Polski pragniemy wyrazić solidarność z ofiarami agresji na Ukrainę. Obecnie woj. lubelskie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terenów objętych działaniami wojennymi prowadzonymi w obronie niepodległości Ukrainy. Stąd w tegorocznej edycji konkursu premiowane będą projekty związane z niesieniem różnorodnych form pomocy obywatelkom i obywatelom Ukrainy, którzy na skutek działań wojennych będą potrzebowali wsparcia. Zgodnie z Regulaminem Konkursu Grantowego „Projekty związane z pomocą uchodźcom z Ukrainy otrzymają dodatkowe 10 pkt w ramach kryteriów strategicznych. Z wniosku o dofinansowanie musi w takim wypadku wyraźnie wynikać, że projekt jest ukierunkowany na pomoc uchodźcom z Ukrainy (dotyczy to zarówno treści samego wniosku jak i budżetu) - informują organizatorzy konkursu. 

reklama

 

Nabór trwa do 31 marca

Animatorem Lokalnym jest Zbigniew Smółko, z którym można się skontaktować od 7.30 do 15.30 w biurze LGD ZAPIECEK, telefon 502037695.

Tłumaczy:- Chodzi bardziej o działania animacyjne, integracyjne Oferta skierowana jest do młodych, działających krócej niż 5 lat organizacji oraz do grup nieformalnych ( jeśli tylko znajdą sobie patrona, czyli organizację, która pomoże im w rozliczeniu projektu). Wniosek jest nieskomplikowany, uzupełnia się go online, nie biega się za zaświadczeniami, jedynym załącznikiem jest budżet. W tym roku nowością jest dodatkowa premia przy ocenie, jeżeli działanie ukierunkowane jest na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W razie wątpliwości chętnie pomożemy, w ubiegłych edycjach organizacje z naszego powiatu już korzystały z takiego wsparcia. Wysokość dotacji może się wahać w przedziale od 3 do 6 tysięcy złotych, wkład własny musi wynieść co najmniej 10%, ale może to być w formie pracy wolontariuszy.

reklama

 

Wnioski trzeba skłądać bezpośrednio przez generator wniosków, nic na papierze się nie robi. Wniosek nie jest trudny, jedynym załącznikiem niezbędnym jest prosty budżet operacji. 

 

Aplikować mogą: a) Młode organizacje (które działają krócej niż 5 lat b) Grupy nieformalne (co najmniej 3 osoby, które nie są we władzach jakiej NGO c) Grupy samopomocowe Jeżeli b) albo c) to albo ich projekt od strony formalnej będzie obsługiwał bezpośrednio Operator (czyli Fundacja z Biłgoraja) albo muszą sobie znaleźć Patrona (czyli jakąś organizację, stowarzyszenie, która ich obsłuży od strony formalnej, czyli np. na nią będą wystawiane faktury.

 

Działania mogą być albo na dowolny cel w sferze pożytku publicznego. Grupy b) i c) mogą też aplikować o doposażenie ich działalności (komputery, programy, jakiś sprzęt, nawet pokrycie kosztów księgowości)

reklama

 

Realizacja działań: 1 maja – 30 września

 

Granty w wysokości od 3 do 6 tysięcy złotych

 

Wkład własny 10%, może być w postaci wkładu pracy wolontariuszy

 

Zgodnie z Regulaminem Konkursu Grantowego „Projekty związane z pomocą uchodźcom z Ukrainy otrzymają dodatkowe 10 pkt w ramach kryteriów strategicznych. Z wniosku o dofinansowanie musi w takim wypadku wyraźnie wynikać, że projekt jest ukierunkowany na pomoc uchodźcom z Ukrainy (dotyczy to zarówno treści samego wniosku jak i budżetu).”, przy czym raczej wyżej będą punktowane działania w sferze „miękkiej” niż zakupy towarów, tym bardziej że działanie musi być na terenie zachodniej Lubelszczyzny.

 

W poprzedniej edycji wśród dofinansowanych znalazło się m.in. Stowarzyszenie Agricola z Czemiernik i Stowarzyszenie Przyjaciele Ossowy. https://www.lubelskielokalnie.lbl.pl/pl/o-projekcie/dokumenty

reklama

 

https://www.lubelskielokalnie.lbl.pl/pl/o-projekcie/dokumenty

 

https://www.lubelskielokalnie.lbl.pl/pl/o-projekcie/dokumenty

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama