Prezentacje rozpoczęto krótkim programem artystycznym. Koncertem skrzypcowym w wykonaniu Anny Lipińskiej, recytacjami Wiktorii Czyżak, Julii Osiak, Dawida Grudnia, Wiktorii Król i piosenką Maksymiliana Zdanowskiego.
A warsztatowy program działań teatralnych przedstawiał się następująco: Młodzieżowa Grupa Chwilowa stworzona z dziecięcych i młodzieżowych aktorów Teatru „OKO”, Teatru NOTOCO Miśki oraz ulańskich i łukowskich recytatorów pracowała z tekstem „BALLADY O JANKU SIEGIEDZIE”. Nad teatralizacją etiudy „WŚCIBSCY” Doroty Gellner pod kierunkiem Henryka Hryniewickiego pracowały aktorki z Teatru NOTOCO Senior z Kraśnika, monodramista Adam Sokolnicki i Pani Grażyna Sosnowska Ulana-Majoratu.
W sobotnie popołudnie widzowie oraz uczestnicy obejrzeli spektakle „UPIORY TUWIMA” i „KOLORY” Teatru OKO z Rudy-Huty w reżyserii Marcina Woszczewskiego, kolejny spektakl „NIE WIERZCIE AKTOROM” w wykonaniu młodej pary aktorów Mileny Sosnówki i Michała Subika z kraśnickiego Teatru NOTOCO Miśki. Spektakl wyreżyserowała Monika Nitkiewicz-Mitrut. Henryk Hryniewicki z rzeszowskiego Teatru NEMNO zaprezentował spektakl „ŻYĆ” dla dorosłych. Sobotni teatralny wieczór zakończyła grupa MMS impro z Rudy-Huty improwizacyjnymi wariacjami i skojarzeniami luźno związanymi z hasłem „SENIOR (+_)”. Spektakl „GBUREK” to niedzielna propozycja Henryka Hryniewickiego z Teatru NEMNO dla dzieci.
Dziecięca widownia była nadzwyczaj liczna i reagowała bardzo żywiołowo mimo, że spektakl był grany stosunkowo wcześnie rano.„MOJA PANDEMIA... CZYLI COŚ SIĘ KOŃCZYCOŚ ZACZYNA” to propozycja autorskiego monodramu Adama Sokolnickiego na teatralne popołudnie. „FREDRASZKI TO NIE WSZYSTKO” Teatru NOTOCO Senior z Kraśnika to kolejna autorska propozycja wyreżyserowana przez Monikę Nitkiewicz-Mitrut z udziałem doświadczonych aktorek-seniorek. Prezentacje teatralne zakończyły się interaktywnym spektaklem „KIEDY WYJDZIESZ ZA MĄŻ?”. Na ulańskiej scenie zobaczyliśmy Martynę Sabak i Joannę Podlodowską z Lublina.
- Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na powarsztatowe etiudy. Liczna grupa młodzieżowa i dziecięca poddała się debiutującej w dziedzinie reżyserii Natalii Polkowskiej. Efekty tych działań były bardzo zaskakujące a poziom artystyczny etiudy o tragicznej miłości świadczył o dużym zaangażowaniu emocjonalnym młodych aktorów z różnych teatrów zintegrowanych w Grupę Chwilową – dzielą się wrażeniami organizatorzy warsztatów. Etiuda „WŚCIBSCY” to raczej komiczna strona Melpomeny , ale także bardzo ekspresyjna przez co radości było wiele… w takim nastroju łatwiej było się rozstawać.
- Dziękujemy wszystkim uczestnikom, teatrom oraz instruktorom… i nie tylko ulańskiej publiczności bo tu i ówdzie zauważyć można było także widzów z Radzynia i Łukowa. Dziękujemy wszystkim instytucjom i organizacjom, dzięki którym była możliwa realizacja projektu „SENIOR + teatr w ogrodzie?” – podkreślają organizatorzy.
Dofinansowano ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.