reklama

Pięć radzyńskich samorządów w trybie nadzwyczajnym podjęło wspólnie uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Dzisiaj w radzyńskim urzędzie miasta miała miejsce sesja nadzwyczajna razy pięć. Na jednej sali obrad zebrało się kworum złożone z radnych pięciu radzyńskich samorządów. Rady Powiatu Radzyńskiego ( uczestniczyło 14 na 18 radnych), Rady Miasta Radzyń Podlaski ( uczestniczyło 10 na 15 radnych), Rady Gminy Komarówka Podl. ( uczestniczyło 15 na 15 radnych), Rady Gminy Kąkolewnicy ( uczestniczyło 9 na 15 radnych) oraz Rady Gminy Wohynia ( 11 na 15 radnych). Do udziału w tym wydarzeniu zostali zostali zaproszeni księża. Przybył dziekan dekanatu radzyńskiego, proboszcz parafii Trójcy Świętej ks. Krzysztof Pawelec oraz kustosz radzyńskiego Sanktuarium MBNP ks. Jarosław Sutryk. Powodem historycznej sesji, było odjęcie uchwały w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Jej treść publikujemy poniżej. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
reklama

 

Jak podkreślił Adam Adamski, przewodniczący rady miasta, uchwała jest zrodzona z potrzeby czasu. - Sesje zwołane są w trybie nadzwyczajnym, bo i sytuacja , która wytworzyła się w naszym kraju jest nietypowa i wymaga nadzwyczajnych środków. Dlatego postanowiliśmy jako samorządy powiatu radzyńskiego przystąpić do podjęcia uchwały w sprawie obrony Imienia Świętego  Jana Pawła II. Niestety tak się dzieje, że za przyczyną także mediów, w tym polskojęzycznych, niektórych dziennikarzy, ta świętość jest podważana, Jego autorytet. To jest polska racja stanu. Osoba św. Jana Pawła II to jest symbol. Wielki Polak, któremu Polska wiele zawdzięcza, dlatego nie możemy być obojętni – wyjaśniał.

 

 

Ze wzruszeniem dziękował przedstawicielom gmin radzyński dziekan, ks. Krzysztof Pawelec. – Chcę się nacieszyć tym momentem i bardzo wam podziękować za ten gest – mówił. – Dziękujemy za wasze ,,tak, zgadzam się, popieram”.To jest dzisiaj potrzeba. Potrzebujemy reakcji i obecności w przestrzeni publicznej komunikatu, że Jan Paweł II jest dla nas ważny.  Jasnego przekazu, że nie wolno nam zabierać autorytetu. Bo jeśli nam go zabraknie, do kogo się odwołamy ? Ci, którzy próbują to zrobić, mają złe intencje – mówił duchowny. Przyznał, że ludzkim prawem jest badać historię, ale przywołał też słowa arcybiskupa Grzegorza Rysia, który mówił:- Zmierzmy się z tekstami Jana Pawła II, z jego przesłaniem, które nam zostawił, poznawajmy je, i wtedy dysktujmy o osobie. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama