reklama

Ul. Warszawska ma swoje imieniny. Potrwają kilka tygodni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Od pierwszego dnia wiosny na Placu Potockiego przechodnie mogą zauważyć i zatrzymać się przy 24. czarno - białych zdjęciach, na których na kliszy fotograficznej zatrzymane zostały obrazy z głównej ulicy Radzynia w latach XX w. Instalacja wystawy to początek dużego projektu współpracy pomiędzy : Radzyńskim Ośrodkiem Kultury, Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki oraz Centrum Kultury w Lublinie. 21 marca dyrektorzy instytucji podpisali umowę o jedności i współdziałaniu w ,,trójkącie lubelskim".
reklama

Partnerska umowa trzech ośrodków kultury to szansa na cykliczność wystawienniczą i artystyczną. W dokumencie wymieniono filary porozumienia:

 

- kreowanie organizacyjnych, finansowych i merytorycznych podstaw do wspólnej działalności kulturalnej w szczególności w: Radzyniu Podlaskim, Warszawie, Kazimierzu Dolnym i Lublinie, z perspektywą rozwijania wspólnych działań w kraju i za granicą,

 

- tworzenie okazji do współdziałania osób i instytucji zajmujących się kulturą,

 

- rozwijanie sieci współpracy instytucji, organizacji i osób prywatnych, zajmujących się działalnością kulturalną,

 

- budowanie podstaw dla zintegrowanych działań z zakresu kultury na poziomie lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym, - identyfikowanie lokalnych potencjałów, których wykorzystanie wzmacnia działalność kulturalną w "Małych Ojczyznach" oraz stwarza możliwości szeroko pojętej wymiany kulturalnej,

 

- rozpoznawania i pokonywania przeszkód oraz barier dla rozwijania kultury.

 

Pierwszy jest Radzyń

 

Inauguracyjnym wydarzeniem w ramach współpracy ROK, KOPiT i lubelskiego CK było otwarcie wystawy "Warszawska - niezwykłe zdjęcia" na placu I. Potockiego. W spotkaniu brali udział: starosta Szczepan Niebrzegowski wraz z wicestarostą Michałem Zającem, burmistrz Jerzy Rębek, dyrektor ROK Robert Mazurek, dyrektor KOKPiT Maks Skrzeczkowski oraz prezes Fundacji Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE w Warszawie Jerzy Lużyński.

 

Jak podkreślono podczas spotkania, do fuzji doszło dzięki wieloletnim wzajemnym kontaktom w dziedzinie promocji sztuki i fotografii, za które dziękował dyrektor Robert Mazurek szczególnie Tomaszowi Młynarczykow, prezesowi Radzyńskiego Klubu Fotograficznego KLATKA.

Tomasz Młynarczyk, prezes RKF KLATKA :   - Będziemy się wymieniać wystawami. Zaczynamy od Radzynia. Jeszcze nie mogę powiedzieć , co to będzie konkretnie, ale zapewniam, że będą to wystawy na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Będzie to na pewno Chris Niedenthal, (brytyjsko-polski fotograf, jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich. Członek rzeczywisty ZPAF. Laureat nagrody World Press Photo w 1986 ) czy Tomek Sikora ( nie tylko fotogra. Twórca teatralnych i filmowych plakatów, ilustracji książkowych, realizator prac dla europejskich i amerykańskich agencji reklamowych. Chcielibyśmy bardzo, by otwieranie wystaw było połączone ze spotkaniami autorskimi -  zapowiada. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama